Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Před Velkou pardubickou

Nizozemkám se proti Japonkám podařila vendeta, do čtvrtfinále MS je poslala Martensová

Poslední místenku ve čtvrtfinále mistrovství světa fotbalistek uzmuly dosud stoprocentní Nizozemky. V repríze předchozího osmifinále MS udolaly Japonky 2:1 a oplatily jim vyřazení z roku 2015. V 17. minutě otevřela skóre Lieke Martensová, ještě před přestávkou dokázala vyrovnat Juj Hasegawaová, ale Martensová v samotném závěru převážila skóre na stranu "oranjes" z pokutového kopu. V odpoledním utkání se z postupu radovala Itálie po vítězství 2:0 nad Čínou.

Nizozemské fotbalistky se radují z gólu na mistrovství světa
zdroj: REUTERS autor: Stephane Mahe

Ve čtvrtfinále je tím pádem sedm evropských celků a nadvládu starého kontinentu narušují jen obhájkyně titulu ze Spojených států amerických. Jejich soupeřkami v boji o semifinále bude domácí Francie. 

Čínské vicemistryně světa z roku 1999 chybějí při sedmém startu na finálovém turnaji mezi osmičkou nejlepších poprvé. Italkám, které se na předchozí šampionát v roce 2015 v Kanadě nekvalifikovaly, zajistily skok do čtvrtfinále Valentina Giacintiová s Aurorou Galliovou.

Nizozemkám pomohla měrou vrchovatou někdejší nejlepší fotbalistka světa Martensová. Japonky, mistryně světa z roku 2011, přitom měly od vyrovnání z konce prvního poločasu mnohem více ze hry, ale ze všech šancí nastřelily maximálně břevno a tyč.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Nizozemsko - Japonsko

Mistrovství světa fotbalistek ve Francii - osmifinále:

Itálie - Čína 2:0 (1:0), Nizozemsko - Japonsko 2:1 (1:1).

Čtvrtfinálové dvojice:
Norsko - Anglie, Francie - USA, Itálie - Nizozemsko, Německo - Švédsko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články