Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Nezmar ho radši hlídal. Já však z Liberce utíkat nechci, smál se Pavelka

Liberec – Zůstane David Pavelka, nebo změní působiště? To už je tradiční otázka, která trápí liberecké fanoušky a vedení pokaždé, když se otevře nové přestupové období. Kapitán Slovanu a opora záložní řady však zpod Ještědu utíkat nechce. "Pro mě je každý zápas v Liberci svátek," uvedl Pavelka, jenž už se těší na novou sezonu a věří, že severočeský klub dokáže napravit nepovedený minulý ročník.

Liberecký David Pavelka
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Liberec ještě vloni v únoru figuroval ve vyřazovací části Evropské ligy, ale následně v uplynulé sezoně nepostoupil z kvalifikace do základní skupiny a celý ročník pak bojoval o udržení v domácí soutěži.

"Chceme hlavně navázat na ty sezony, kdy tu byli lidi zvyklí na evropské velkokluby. Samozřejmě minulá sezona byla špatná, ať už celkově, nebo individuální výkony od nás, od kterých se čekaly větší věci. Určitě na nás bude velký tlak, ale těšíme se na to. Chceme zůstat co nejdéle ve všech soutěžích, ve kterých budeme," řekl Pavelka.

Liberec má jistotu, že ve 3. a případně i 4. předkole Evropské ligy bude mezi nasazenými a vyhne se silnějším týmům. "Nějak extra to nevnímám, los je ošidný. Kolikrát může být soupeř, který tolik není pro naše fanoušky známý, hodně nevyzpytatelný. O tom jsme přesvědčili vloni s Astrou Giurgiu, která se nakonec dostala daleko. Vždy prostě musíte porazit kluby, které jsou ve svých soutěžích špička, což je těžký úkol," uvedl Pavelka.

I když měl nabídky z jiných klubů, rozhodl se zůstat v Liberci. "Vůbec to nebylo těžké rozhodování. Netajím se tím, že se mi tady líbí, a pokud bych se chtěl posouvat dál, tak jedině, aby to pro mě a pro klub mělo smysl. Jsem tu dva a půl roku, znám tu pomalu všechny ve městě. Jestli tu zůstanu déle, třeba celou kariéru, proč ne? Pro mě je každý zápas v Liberci svátek," uvedl Pavelka.

"Měl jsem Davida zavřeného doma, aby nám neutekl," vtipkoval sportovní ředitel Jan Nezmar. "Ne, vážně, bavili jsme se o tom samozřejmě s Davidem a vnímáme to, že nikam nespěchá. Má pocit, že mu pořád máme co dát, a my jsme přesvědčeni, že on má co dát nám," dodal Nezmar.

Vedle nového trenéra Jindřicha Trpišovského přibylo v kádru Liberce během letní pauzy několik hráčů ze Sparty, kde Pavelka působil. "Taky je z toho Baky samozřejmě trošku nervózní jako Plzeňák, ale musí to brát tak, že ve Spartě je prostě kvalita," rýpl si Pavelka do slovenského spoluhráče Marka Bakoše, který dlouhá léta hrál za hlavního letenského rivala Plzeň.

"Odešel Martin Frýdek, který byl stavební kámen sestavy, ale přišli kluci, kteří jsou sice mladí, ovšem už něco mají za sebou odkopáno. S většinou se znám odmalička, takže doufám, že to tady budou chtít za Martina vzít a že tým bude ještě silnější," dodal Pavelka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy