Následuje
MS 2020 Itálie

Neymar nešidil na daních, zjistil brazilský soud

Sao Paulo – Neymarovi už nehrozí postih za údajné krácení daní. Fotbalový útočník Barcelony byl v Brazílii zbaven obvinění. O tom, že prokuratura případ odložila, informoval Brazilcův otec, který je zároveň hráčovým manažerem.

Slavící Neymar
zdroj: ČTK/EFE autor: Quique Garcia

"S velkým nadšením mohu oznámit, že jsme obdrželi zprávu, že případ je oficiálně uzavřen. Znamená to, že jsme vše dělali podle práva," uvedl Neymar starší v tiskovém prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.  

Federální daňový úřad obvinil Neymara v roce 2015 z daňového úniku ve výši 63 milionů realů (zhruba 443 milionů korun). Částka měla pocházet z příjmů od Santosu a Barcelony a od sponzorů z let 2011 až 2014.  

Neymar se loni odvolal a letos v březnu mu soud částečně vyhověl - pokutu původně ve výši 200 milionů realů snížil na polovinu. Pětadvacetileté fotbalové hvězdě nicméně stále hrozil kriminální proces vyvolaný federální prokuraturou, jenž byl nyní odložen.  

"Museli jsme přetrpět čtyři roky neopodstatněných obvinění. I když o tom mnozí lidé pochybovali, v naší zemi spravedlnost existuje. Neopomněli jsme na daních zaplatit ani cent. Teď už se snad budeme moci soustředit na práci a naše rodina bude mít klid, jaký potřebuje," uvedl Neymar starší, jenž je manažerem svého syna.  

Jeho jméno se objevuje v posledních dnech často v médiích kvůli údajnému zájmu Paris St. Germain, jež jej chtějí získat vyplacením přestupní klauzule, kterou má ve smlouvě, v přepočtu zhruba za 5,8 miliardy korun. Hráč však minulý týden uvedl, že je v Barceloně šťastný, ale nepotvrdil, že na Camp Nou bude působit i příští sezonu. Nyní je s Barcelonou na turné v USA a tam měl podle španělského listu Sport říct spoluhráčům, že v katalánském klubu zůstane.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy