Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Neymar má problém. Žena tvrdí, že ji v květnu v Paříži znásilnil

Brazilská fotbalová hvězda Paris St. Germain se po dlouhém léčení už vrátila na trávník, ale je tu další problém. Neznámá žena nejdražšího fotbalistu planety obvinila z toho, že ji v polovině května v pařížském hotelu znásilnil. Neymar prostřednictvím svých zástupců a později i v dlouhém videu na Instagramu obvinění odmítl s tím, že se stal obětí vydírání.

Neymar
zdroj: EFE autor: Antonio Lacerda

Brazilský server Globo uvedl, že Neymar se seznámil se ženou na sociální sítí instagram. Přes svého přítele jí zařídil letenky z Brazílie do Paříže a ubytování v hotelu, kde se podle ní setkali 15. května v osm hodin večer. Po krátkém flirtování se prý Neymar opil, začal být hrubý a sexuálně ji napadl.

O dva dny později odletěla domů, ale kvůli prožitému traumatu a strachu se odvážila na policii až po dvou týdnech.

Neymarovi zástupci vydali na jeho internetové stránce prohlášení, podle nějž je obvinění falešné, s cílem získat od brazilské hvězdy peníze. "Před několika dny se hráče pokusil v Sao Paulu vydírat právník zastupující tuto ženu. Veškeré důkazy o vydírání i o neexistujícím znásilnění budou předány policii," píše se v prohlášení.

Hráčův otec řekl brazilské televizi, že to byla past. Slavný fotbalista později na svém instagramovém účtu zveřejnil sedmiminutové video, v němž všechna obvinění popřel a postěžoval si, jak celá záležitost poznamenala jeho rodinu. Ukázal rovněž svou komunikaci s údajnou obětí, kterou vedl přes WhatsApp, a několik vyzývavých fotek, které od ženy dostal.

"Byl jsem obviněn ze znásilnění. Přitom každý, kdo mě zná a ví, jaký jsem, ví, že bych něco takového nikdy neudělal. Je to přesně naopak, než říkají," uvedl Neymar. Jeho zaměstnavatel Paris St. Germain zatím případ nijak nekomentoval.

Neymar se momentálně připravuje s brazilskou reprezentací na mistrovství Jižní Ameriky, trápí ho však bolavé koleno.

Sedmadvacetiletý útočník má za sebou nepovedenou jarní část sezony. V lednu si zlomil kost v nártu a v dresu Paris St. Germain se znovu představil až v dubnu. Po zranění stihl odehrát za francouzského mistra jen čtyři zápasy i vinou disciplinárního trestu za napadení fanouška po finále poháru. Kvůli tomu i jeho dalším excesům trenér brazilského výběru Tite před pár dny zbavil Neymara funkce kapitána.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy