Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XVI. všesokolský slet 2018

Neymar je nejcennějším fotbalistou Evropy, následuje Messi

Londýn - Nejcennějším fotbalistou v Evropě je Brazilec Neymar. Útočník Barcelony má hodnotu 246,8 milionu eur (zhruba 6,7 miliardy korun), čímž výrazně trumfne svého spoluhráče Lionela Messiho (170,5 milionu eur).

Slavící Neymar
zdroj: ČTK/EFE autor: Quique Garcia

Žebříček nejcennějších fotbalistů sestavují pravidelně vědci z Mezinárodního centra pro sportovní studie (CIES). Při stanovení hodnoty fotbalistů využívají algoritmus, který zohledňuje hráčovy výkony (góly, odehrané minuty), jeho charakteristiku (věk, kontrakt) a počítá i s údaji o klubech.

Tým z CIES utvořil žebříček stovky nejcennějších fotbalistů z pěti nejlepších evropských lig. Největší zastoupení v něm má se 42 hráči anglická Premier League, jejímž nejhodnotnějším hráčem je Paul Pogba z Manchesteru United. Francouzský záložník je s hodnotou 155,3 milionu eur na celkovém třetím místě za jihoamerickým duem z Barcelony.

Až sedmé místo patří v žebříčku úřadujícímu držiteli Zlatého míče a vítězovi ankety FIFA o nejlepšího hráče světa Cristianu Ronaldovi z Realu Madrid. Nejhodnotnějším brankářem je podle CIES Slovinec Jan Oblak z Atlética Madrid (59,8 milionu eur/celkově 43.) a obráncem španělský spoluhráč Petra Čecha z Arsenalu Héctor Bellerín (70,3 milionu eur/celkově 28.).

Je nám líto, video expirovalo.
Neymar vede žebříček nejcennějších fotbalistů
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy