FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Newcastle po výhře nad West Bromwichem dohnal Chelsea

Londýn - Fotbalisté Newcastlu United zvítězili v anglické lize na půdě West Bromwiche 3:1 a bodově se dotáhli na pátou Chelsea, za kterou zaostávají vinou horšího skóre. Vítězství si Newcastle zajistil třemi brankami už v prvním poločase a svého dnešního soupeře porazil po sedmi zápasech.

Fotbalisté Newcastlu
zdroj: ČTK/AP

Hosty poslal do vedení již v šesté minutě Papiss Demba Cissé a za dalších šest minut zvýšil vedení favorita francouzský útočník Hatem Ben Arfa. V 34. minutě pak dal hostům definitivní klid Cissé svou pátou brankou v šestém zápase od lednového příchodu z Freiburgu.

Domácí sice po přestávce přidali a dokázali snížit zásluhou sedmé ligové branky Shanea Longa, ovšem na víc neměli. Soupeř tak nadále usiluje o účast v evropských pohárech.