Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Nevidím opravdového soupeře, říká kandidát na předsedu FIFA Bility

Kapské Město - Musa Bility, šéf liberijského fotbalového svazu a jeden z osmi kandidátů na post předsedy FIFA, tvrdí, že představuje jedinou důvěryhodnou možnost pro únorovou volbu nástupce Seppa Blattera. Bility podal přihlášku těsně před pondělní uzávěrkou, když se mu podařilo sehnat požadovaných pět nominací, údajně mimo region západní Afriky. Africká fotbalová konfederace (CAF) však odmítla Bilityho kandidaturu podpořit.

Je nám líto, video expirovalo.
O post nového předsedy FIFA se utká nejméně osm kandidátů

"Nevidím žádného opravdového soupeře, protože všichni ostatní kandidáti se nějakým způsobem podíleli na současné krizi. Pokud chceme reformu, nikdo z nich by neměl mít právo řídit celou organizaci," řekl Bility v rozhovoru pro BBC. "Právě oni způsobili problémy, které teď máme, takže nemohou být správným řešením," dodal osmačtyřicetiletý funkcionář a podnikatel.

Bility, který je v čele liberijského svazu od roku 2010 a mezi osmičkou kandidátů je považován za outsidera, rovněž připustil, že by mohl odstoupit, pokud Afrika podpoří Jihoafričana Tokya Sexwalea. "Už dříve jsem řekl, že pokud bude jiný africký kandidát a zástupci CAF se se mnou sejdou a oznámí mi, že ho hodlají podpořit, udělám totéž," uvedl Bility.

Na tento víkend chystá Bility schůzku v Pobřeží slonoviny, kde by chtěl dát dohromady "mezinárodní koalici". "Jsme velmi šťastní, že jsme překročili hranici, a těšíme se na opravdu mohutnou kampaň, jíž se hodláme naplno věnovat. Je velmi dobře financována," zakončil Bility, aniž uvedl detaily.

Vedle afrických uchazečů Bilityho a Sexwalea kandidují na předsedu FIFA ještě jordánský princ Alí bin Husajn, bahrajnský šajch Salmán bin Ibráhím Chalífa, David Nakhid z Trinidadu a Tobaga, Ital Gianni Infantino a Francouzi Jérome Champagne s Michelem Platinim, který byl ale nedávno suspendován na 90 dnů kvůli podezřelé platbě od Blattera z roku 2011.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy