Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Nevěděli jsme, jak na tom po pauze budeme. Tohle je povzbuzení, těšilo Labbadiu

Úspěšný debut má za sebou trenér berlínské Herthy Bruno Labbadia. Jeho tým v duelu 26. kola Bundesligy zvítězil na hřišti Hoffenheimu 3:0. Labbadia si pochvaloval, že triumf je důležitý pro sebevědomí mužstva. 

Bruno Labbadia (uprostřed) oslavuje bundesligové vítězství v Hoffenheimu
zdroj: imago sportfotodienst autor: Poolfoto

"Nevěděli jsme, jak si po tak dlouhé pauze a trenérské změně stojíme. Tohle vítězství pomůže mužstvu v sebedůvěře a ze tří bodů mám velkou radost. Byla by chyba tvrdit, že jsme je čekali," řekl Labbadia.

"Nejsem ale tak smělý, abych řekl, že teď bude všechno super. Bylo to důležité vítězství v boji o záchranu. Nic víc a nic míň," dodal. Plný bodový zisk ho potěšil i díky nedávnému dění v klubu. Labbadia je už čtvrtým koučem Herthy v sezoně.

Je nám líto, video expirovalo.
Bezpečnost na prvním místě i v Bundeslize

Celek z německé metropole převzal na začátku dubna. Ve funkci nahradil Alexandera Nouriho, který se Herthy ujal v únoru jako dočasný kouč po náhlém odchodu Jürgena Klinsmanna. Mistr světa a Evropy přitom teprve v listopadu vystřídal na lavičce Anteho Čoviče.

Klinsmann navíc opustil i dozorčí radu klubu, v níž ho v květnu nahradil bývalý brankář Jens Lehmann. "Chtěli jsme položit základ. Tým potřeboval vyhrát. Nesmíme zapomenout, co se kolem klubu a týmu v posledních týdnech dělo. Vítězství nám pomůže do dalších týdnů," prohlásil čtyřiapadesátiletý Labbadia.

Jeho příchod si v nedávných rozhovorech pochvaloval i záložník Vladimír Darida. Český reprezentant kvůli disciplinárnímu trestu za žluté karty do duelu s Hoffenheimem nezasáhl. Berlínský tým se díky první ligové výhře po třech zápasech posunul na 11. místo. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy