Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Nestárnoucí gladiátor Buffon je krůček od překonání evropského rekordu

Palermo – Pokud italský brankář Gianluigi Buffon nastoupí v dnešním utkání kvalifikace mistrovství světa proti Albánii, dosáhne dvou významných milníků. Devětatřicetiletý kapitán Juventusu Turín i národního týmu může zaznamenat tisící zápas v profesionální kariéře a zároveň překonat evropský rekord v počtu startů, o který se dělí s Ikerem Casillasem ze Španělska a Lotyšem Vitalijsem Astafjevsem.

Italové Gianluigi Buffon (vlevo) a Graziano Pellé
zdroj: REUTERS autor: Jason Cairnduff

Více reprezentačních zápasů než Buffon (167), který v italském dresu debutoval jako devatenáctiletý, mají na kontě pouze Egypťané Ahmed Hasan (184) a Husam Hasan (178), Mexičan Claudio Suárez (177), Muhammad Dajía ze Saúdské Arábie (172) a Ekvádorec Iván Hurtado (168).

Předpokládá se, že kariéru v národním týmu ukončí Buffon příští rok po MS v Rusku. Pokud Italové postoupí, stane se prvním fotbalistou, který absolvuje šest světových šampionátů. V roce 2006 slavil titul, avšak poté vypadli Italové dvakrát v základní skupině.

Letošní evropská část kvalifikace MS odstartuje šesti pátečními zápasy. Kromě Italů se představí i Španělé proti Izraeli. Na programu je také ostrovní derby Irsko - Wales.

Je nám líto, video expirovalo.
Buffon je blízko dalšímu historickému zápisu
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy