Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střelba

Nepříjemná dohra odvolání Ranieriho. Vardymu nadávali a vyhrožovali smrtí

Leicester (Británie) – Fotbalisté Leicesteru po odvolání Claudia Ranieriho vyhráli třikrát v lize a postoupili v Lize mistrů do čtvrtfinále. Konec oblíbeného manažera však někteří fanoušci nedokázali i tak překousnout a začali za odchod vinit hráče. Naplno to poznal útočník Jamie Vardy, který opakovaně čelil urážkám a dokonce výhrůžkám smrtí.

Trenér Claudio Ranieri a útočník Leicesteru Jamie Vardy
zdroj: ČTK/EMPICS/ autor: Mike Egerton

Pětašedesátiletý Ranieri opustil Leicester v únoru devět měsíců poté, co klub senzačně získal anglický titul. "Liškám" se v této sezoně dlouho nedařilo a dokonce se v Premier League propadly na sestupové pozice.

Několik fotbalistů včetně Vardyho se údajně po úvodním prohraném osmifinále Ligy mistrů v Seville (1:2) zúčastnilo tajné schůzky s majitelem klubu, kde byl zpečetěn Ranieriho osud. Spekulace o zapojení hráčů zesílily poté, co úřadující šampioni pod vedením bývalého asistenta Craiga Shakespearea vyhráli všechny čtyři soutěžní zápasy a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Třicetiletý reprezentant přiznal, že mu lidé nadávali nejen na sociálních sítích, ale běžně i na ulici. Urážky musela opakovaně snášet i Vardyho žena, když například vezla autem jejich děti. "Stalo se to mnohokrát a bylo to děsivé. Podle jednoho článku jsem se osobně zúčastnil toho jednání po zápase v Seville. Přitom jsem seděl tři hodiny na antidopingové kontrole," prohlásil Vardy.

"Stačí, když se tyhle nesmysly někde objeví, lidé na to skočí a vy se svou rodinou najednou dostáváte výhrůžky smrtí. Opravdu nás to bolí. Bylo vypuštěno hodně lživých obvinění a my s tím nemůžeme nic dělat," doplnil útočník.

Podle něj hráči Leicesteru vycházeli s Ranierem bez problémů. "Když vás něco trápilo, šel jste do jeho pracovny a vyříkal si to s ním jako chlap s chlapem. Nebo jste o tom promluvil na taktické poradě, protože měl rád, když lidé říkali své názory," uvedl Vardy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy