Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Nepřijeli jsme na výlet, proti Spartě se popereme o postup, tvrdí hráči Sönderjyske

Praha - Ačkoli fotbalisté Sönderjyske přicestovali do Prahy na odvetu 4. předkola Evropské ligy se Spartou s pokorou, chtějí se poprat o historický postup. Zápas pro ně představuje vrchol dosavadních kariér i klubové historie a věří, že se jim povede předvést výkon, který Spartu minimálně potrápí.

Dánský tým Sönderjyske
zdroj: ČTK/Krumphanzl Michal

"My jsme nepřijeli do Prahy jako turisté, chceme postoupit a doufáme, že se nám to podaří," řekl trenér Sönderjyske Jakob Michelsen. "Je to pro nás velká výzva, vůbec největší zápas, navíc proti tak velkému klubu, jako je Sparta. Uděláme vše pro to, abychom předvedli co nejlepší hru a poprali se o postup," dodal. Podobně se na zápas na Letné dívají i sami hráči.

"I pro mě je to největší zápas kariéry. Jsem napjatý, těším se. Vím, že Sparta je favoritem, ale budeme hrát zítra co nejlépe. Nejsme tu na výletě, ale přijeli jsme si pro postup," prohlásil kapitán Pierre Kanstrup.

Trenér Michelsen očekává, že jeho tým bude v zápase pod tlakem domácích. "Sparta je opravdu silný tým. Doma bude hodně útočit, budeme pod tlakem. Ale věřím, že i my budeme mít své šance, kterých asi nebude moc, ale o to efektivnější musíme být," řekl Michelsen.

Za velkou ztrátu považuje absenci záložníka Adama Guiry kvůli třem žlutým kartám. Záložník z Burkiny Faso totiž dělal v prvním utkání (0:0) Spartě velké problémy napadáním a dostupováním hráčů."Je to pro nás velký handicap, protože to byl proti Spartě náš nejlepší hráč," připustil Michelsen, který bude postrádat také zkušeného útočníka Tommyho Bechmanna, kvůli otřesu mozku záložníka Mikkela Hedegaarda a nejistý je i start Simona Kroona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy