Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Neodpískaná penalta a nevyloučený Costa. Hrubeš si za chyby jednou nezapíská

Praha – Příští kolo ligy bude sudí Karel Hrubeš sledovat pouze jako divák. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR mu omezila delegaci na jedno střetnutí kvůli chybám v souboji Plzně se Spartou. Podle komise měl odpískat penaltu pro Viktorii a vyloučit sparťanského obránce Costu. Stejný trest dostal i Pavel Julínek, který v tomto zápase dělal brankového rozhodčího.

Rozhodčí Karel Hrubeš v diskusi s brankářem Sparty Tomášem Koubkem
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Plzeň se v nedělním utkání několikrát dožadovala penalty, ve 29. minutě ji za stavu 1:0 měl podle názoru komise Hrubeš skutečně nařídit. Domácí útočník Michael Krmenčík se hnal do brejku a po kontaktu se sparťanským obráncem Mariem Holkem upadl přímo před zraky Julínka. Oba rozhodčí ale nereagovali a nechali pokračovat ve hře.

Další chybou pak bylo, že zápas dohrál sparťan Costa, který i se žlutou kartou předvedl několik tvrdých zákroků a v 85. minutě měl po jednom z nich dostat druhou žlutou.

Na jedno utkání má pozastavenou delegaci také sudí Petr Ardeleánu za to, že v duelu Slavie se Slováckem nenařídil ve 30. minutě pokutový kop pro Slavii za ruku ve vápně jednoho z obránců Slovácka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy