Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Německá reprezentace už nemůže počítat se Schweinsteigerem

Berlín – V německém dresu už fanoušci neuvidí jednoho ze stabilních kamenů posledního desetiletí Bastiana Schweinsteigera. Reprezentační kapitán se s národním týmem rozloučil po stodvaceti zápasech. Reprezentoval na sedmi velkých turnajích, v roce 2014 se stal s týmem mistrem světa. Jeho posledním utkáním byla semifinálová porážka s Francií na Euru 2016.

Bastian Schweinsteiger
zdroj: ČTK/DPA autor: Christian Charisius

Vrcholem Schweinsteigerovy reprezentační kariéry bylo mistrovství světa v Brazílii před dvěma lety, kde slavil titul. "Povedlo se nám tam něco, co už se nedá opakovat. Proto považuju za rozumné a správné skončit a popřát týmu v kvalifikaci o MS 2018 všechno nejlepší," uvedl záložník Manchesteru United.

Schweinsteiger, jenž až do roku 2015 hrál na klubové úrovni pouze za Bayern Mnichov, nastoupil v národním mužstvu ke 120 zápasům. V historické tabulce německé reprezentace se tak zařadil na čtvrté místo za dva spoluhráče ze zlatého týmu z Brazílie Lukase Podolského, Miroslava Kloseho a rekordmana Lothara Matthäuse (150). Kapitánskou pásku převzal Schweinsteiger po vítězném MS od končícího Philippa Lahma.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy