Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Nejnebezpečnější útočník od Ronalda. Sivok vyhlíží souboj s Ibrahimovičem

Stockholm - V kvalifikaci na letošní Euro čelil Van Persiemu a o rok dříve Balotellimu. Od čtvrtfinále mistrovství Evropy před čtyřmi lety, kdy proti české reprezentaci stál Cristiano Ronaldo, ale národní tým proti sobě neměl útočníka světové extratřídy. Až nyní čeká svěřence Pavla Vrby souboj se Zlatanem Ibrahimovičem. Stoper Tomáš Sivok přitom věří, že on a jeho spoluhráči forvarda PSG společnými silami ubrání.

Zlatan Ibrahimovič
zdroj: Reuters

"Řekl bych, že to je určitě nejnebezpečnější útočník, kterému budeme čelit od závěru Eura 2012. Víme, že je to top útočník. Myslím, že teď je možná v nejlepší formě, kterou kdy měl. Ukazuje to v Paris St. Germain. Je to výjimečný hráč," řekl Sivok.

Reprezentanti sledovali na videu zápasy baráže o ME s Dánskem, v níž Ibrahimovic dal tři ze čtyř švédských gólů a zařídil postup. "Víme, že má obrovskou sílu, hráči na něj hodně spoléhají. Ale doufám, že společnou prací to zvládneme. Respekt máme, ale strach určitě ne," dodal Sivok, který je při absencích zraněných opor brankáře Petra Čecha, Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila kapitánem národního týmu.

Připustil, že se na Ibrahimovice těžko dopředu připravuje. "Je výjimečný v tom, že je silný, rychlý, má levou, pravou nohu. Takže je těžké se na něj nějak speciálně připravit, že by si člověk říkal, že je jen rychlý nebo vysoký. Prostě je to komplexní hráč. Budeme muset hodně fungovat jako tým, být blízko u sebe. Jakmile mu dáme prostor, tak to trestá. Je to úžasný hráč. Těžké se na něj připravit nějak individuálně," uvedl Sivok.

Očekává jiný obraz hry než ve čtvrtek se Skotskem, proti němuž museli reprezentanti dobývat obranu a prohráli 0:1. "Určitě to nebude stejný zápas. Švédové na nás podle mě budou chtít vlítnout a budou mít v zádech fanoušky. Takže myslím, že tlak bude v začátku utkání velký. Bude záležet na nás, jak přidržíme balon, budeme kombinovat. Uvidíme na konci zápasu, jestli nám to vyhovovalo, nebo ne. Věřím, že to zvládneme. Tým na to máme určitě dobrý," řekl Sivok.

Zápas se bude hrát na padesátitisícovém stadionu Friends Arena na předměstí Stockholmu v Solně. "Asi bychom rádi takhle velký stadion měli, ale nejsem si jistý, jestli bychom ho zaplnili. Nevím, jestli se do našich podmínek hodí. Když jsem viděl poslední zápas proti Skotsku, nebylo ani vyprodáno. Těch 20 tisíc je asi takové ideální na Českou republiku," dodal stoper tureckého Bursasporu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy