Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nejlepší zápas kariéry, zářil Bucha. K penaltě ho donutili spoluhráči

Pave Bucha proměnil duel s Příbramí ve své vlastní představení. Tři góly dal, na jeden přihrál a Plzeň díky němu slavila triumf 4:0. Po utkání mladý fotbalista pochopitelně zářil, i když přiznal, že ve své hře i tak viděl nedostatky.

Pavel Bucha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Z toho pohledu, že se mi povedlo dát tři góly a jednu asistenci, to byl určitě nejlepší zápas kariéry. Ale také vím o situacích, kdy jsem zbytečně ztratil balon nebo to špatně vyřešil. Měl jsem i dost štěstí, třeba hned při tom prvním gólu, kdy se to tam různě poodráželo. Pak jsem byl rád, že mě kluci postavili k penaltě a takhle jsem to dovršil," řekl Bucha.

Nejprve ve čtvrté minutě připravil vedoucí trefu pro Lukáše Kalvacha, v 17. minutě sám skóroval zblízka a připsal si premiérový soutěžní gól za Viktorii. Po hodině hry zvýšil povedenou technickou střelou. Penaltu Bucha v 72. minutě suverénně proměnil tvrdou ranou pod břevno.

"Bavili jsme se o tom, kdo ji vezme. Já se nejdřív rozhodl, že ji nechám Bogimu (Beauguelovi). Chtěl jsem, aby střelecky navázal na zápas v Opavě, protože myslím, že pro útočníka je důležitější, aby mu to tam padalo. Takže jsem se o to chtěl takhle podělit. Ale pak mě kluci, dá se říct, donutili, abych si to šel kopnout. Jsem za to rád, protože nevím, jestli se mi tohle ještě poštěstí," uvedl Bucha.

Je nám líto, video expirovalo.
Přenos ČT: Sestřih utkání Plzeň - Příbram

"Cítil jsem podporu fanoušků i před penaltou. Trošku na mě vyvinuli tlak a byl jsem trochu nervózní. Takovou situaci jsem ještě nezažil a jsem rád, že to takhle dopadlo," dodal jednadvacetiletý středopolař. Bucha v ligové sezoně zaznamenal už nečekaných devět branek, z toho šest dal během podzimního hostování v Mladé Boleslavi.

"Určitě si na to věřím. Vůbec bych to neřekl před sezonou, že bych na to mohl pomýšlet. Jsem rád, že se takhle daří a doufám, že v tom budu pokračovat. Myslím, že to určitě možné je vzhledem k tomu, v jakém klubu jsem a jaké jsou tady ambice. Ale důležitější budou výsledky týmu a nebudu se zaměřovat na to, abych byl nejlepší střelec," konstatoval Bucha.

Je rád, že se na podzim mohl rozehrát v Boleslavi. "Byl jsem tam hrozně rád mezi kluky. Jsou tam výborní trenéři a vedení. Cítil jsem od nich podporu, hrozně moc jim za to děkuji, že mi dali šanci a jak mě tam podporovali. Teď bych řekl, že z toho těžím. Na hřišti si věřím a ten přechod je pro mě o něco snazší, jelikož není úplně jednoduché hrát za Viktorku, kde jsou ambice zase úplně někde jinde," prohlásil slávistický odchovanec.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy