Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME v 10 tancích 2018 Česko

Nedvěd otevřel v Číně fotbalovou školu, společnost mu dělal Zeman i Pelta

Šanghaj - Pavel Nedvěd v Šanghaji otevřel fotbalovou školu pro čínské děti. Slavnostního aktu se zúčastnil také prezident Miloš Zeman, který je v Číně na pětidenní návštěvě. Šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta uvedl, že čínská finanční a energetická společnost CEFC, která koupila šedesátiprocentní podíl ve Slavii, by se mohla stát dalším sponzorem české reprezentace.

Zleva Pavel Nedvěd, prezident Miloš Zeman a předseda FAČR Miroslav Pelta na návštěvě v Číně
zdroj: ČTK autor: Mikolášková Lucie

Nedvěda v Šanghaji přivítali malí čínští fotbalisté v červených dresech s míči v rukou. Prezident Zeman jim Nedvěda představil jako nejlepšího hráče Evropy a prohlásil, že nejlepší hráč Evropy znamená vlastně nejlepší hráč světa. Poukázal přitom na výsledek semifinálového zápasu loňského MS, v němž Německo porazilo Brazílii vysoko 7:1.

Podle šéfa fotbalového svazu Pelty byla česko-čínská spolupráce ve sportu i předmětem dnešního jednání prezidentů obou zemí Zemana a Si Ťin-pchinga. "Čína si dala jasný cíl, že chce ve fotbale v co nejkratší době dosáhnout úspěchů, protože ví sama, že zatím není úspěšná, a ten potenciál, nejen lidský, ale hlavně finanční, tady je. Myslíme si, že bychom mohli být jedním z nástrojů podpory," řekl Pelta.

"Když jsem viděl ty malé kluky, kteří přišli na zahájení školy, tak jsem v nich už viděl budoucí silné fotbalisty... Viděl jsem, jak jim jiskřily oči, jak měli radost, že vidí hráče, který je majitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy," dodal.

Pelta se také zmínil o možnosti, že by českou reprezentaci sponzorovala čínská firma. "Se společností CEFC jsme uzavřeli dohodu, že budeme jednat o sponzorství reprezentace ČR, jak juniorské, tak dospělých. Takže přijde další významný sponzor do českého fotbalu," konstatoval Pelta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy