Svět motorů

Neapol je druhá, Inter prohrál a nedotáhl se na Juventus

Řím - Fotbalisté Interu Milán prohráli v dohrávce 14. kola italské ligy v Parmě 0:1 a propásli možnost posunout se na druhé místo tabulky. Na něj naopak díky výhře 1:0 z Cagliari poskočila Neapol, která na vedoucí Juventus ztrácí dva body.

Jedinou branku Neapole, která se musela obejít bez nejlepšího střelce Edinsona Cavaniho a dalšího útočníka Gorana Panděva, vstřelil záložník Marek Hamšík. Slovenský reprezentant se prosadil v 73. minutě, přestože do té doby mělo více ze hry domácí Cagliari.

Neapol mohl sesadit o pár hodin později hrající Inter, Nerazzurri ale zápas v Parmě nezvládli. O výhře domácích rozhodl patnáct minut před koncem Nicola Sansone, který svému týmu zajistil první tříbodový zisk po třech zápasech bez vítězství.

Oproti tomu Milánští nedokázali vyhrát potřetí za sebou a v tabulce jsou s čtyřbodovým odstupem na turínského lídra čtvrtí. Parma se díky vítězství posunula z desátého na sedmé místo.