Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Návrat do Sparty je lákavý. Možná by to byl ten správný moment, řekl Kadlec

Praha – Téměř rok a půl se nevešel do žádné z nominací. Až s příchodem Karla Jarolíma se Václav Kadlec opět dočkal reprezentační pozvánky. Návrat do národního týmu mu udělal velkou radost, jelikož Pavel Vrba s ním dle jeho slov téměř nekomunikoval. Čtyřiadvacetiletý hráč by se českým fanouškům mohl v brzké době ukazovat i častěji, jelikož má o něj zájem Sparta, čemuž by se sám útočník nebránil. Zatím o přestupu ale příliš nepřemýšlí.

Václav Kadlec
zdroj: Reuters autor: Henning Bagger

"Je to příjemné být zpátky v reprezentaci, byla to pěkná doba. Jsem samozřejmě rád a snad nebude další sraz zase za rok," řekl Kadlec, který naposledy hrál za národní tým vloni v březnu na Slovensku.

Další šanci dostal až pod novým koučem Jarolímem, jenž nahradil Pavla Vrbu. "Víceméně od začátku sezony hraju, nějaké zápasy se mi i povedly, tak jsem doufal, že ta možnost je. S nástupem nového trenéra se ještě asi zvýšila," podotkl Kadlec, který v Midtjyllandu odehrál v nové sezoně 15 utkání s bilancí tří branek a dvou asistencí.

"Trenér za mnou a (spoluhráčem) Filipem Novákem byl, když jsme hráli v Kodani. Potěšilo mě to, protože víceméně za poslední rok a půl jsem neměl jediný telefonát od nikoho se svazu. Po nějaké době jsem si na to zvykl. I když jsem hrával na jaře v Dánsku, podobné to měl i Filip Novák. Asi jsme nebyli potřeba," podotkl Kadlec.

S Midtjyllandem nepostoupil přes turecký Osmanlispor do základní skupiny Evropské ligy, což ho hodně mrzí. "Pro fotbalistu jsou poháry důležité. Já raději hraju tři zápasy týdně, máme radši zápasy než tréninky. Je to škoda, ale Turci byli lepší," řekl Kadlec.

Není vyloučeno, že brzy zamíří do Sparty, která o jeho návrat hodně stojí a na rozdíl od Midtjyllandu postoupila do skupiny Evropské ligy. "Vím, že jednání probíhají, ale pořád je to v rovině klubů. Na mně tolik nezáleží, co bych si přál. Až když se dohodnou kluby, potom bude záležet na mně," řekl Kadlec.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace musela kvůli dešti na tréninku improvizovat

Ve Spartě už dvakrát úspěšně působil. Nejprve v letech 2008 až 2013 a poté vloni na hostování. Návratu by se nebránil. "Určitě bych se nad tou variantou zamyslel, je to lákavé. Cítím, že by to možná byl ten správný moment. Ale nechci odněkud utíkat. Hraju v Dánsku každý zápas, byla by blbost, kdybych na nějaký nátlak chtěl odejít," dodal Kadlec.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy