Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jižní Korea - Rusko

Naštvaný Ibrahimovic kvůli hře FIFA: Léta na mně vydělávají, nedal jsem k tomu souhlas

Zlatan Ibrahimovic má problém. A když má Zlatan problém, tak mají v nadsázce problém i druzí. Tentokrát se mu příliš nezamlouvá, že figuruje v populární hře FIFA. Řekl, že na jeho jménu a tváři někdo už roky vydělává peníze bez jeho souhlasu a je čas se tím zabývat. Se společností EA Sports, která vydává hru FIFA už od roku 1993, však má od srpna smlouvu AC Milán. A právě jeho dres devětatřicetiletý kanonýr obléká.

Zlatan Ibrahimovič ve hře FIFA
zdroj: EA sports

"Kdo dovolil EA Sports FIFA používat mé jméno a podobiznu? FIFPro? Nejsem si vědom, že bych byl členem FIFPro (celosvětová hráčská asociace), a pokud jsem, stalo se tak bez mého vědomí nějakým divným způsobem," napsal Ibrahimovič.

"A určitě jsem nedovolil federaci FIFA ani FIFPro, aby na mně vydělávaly peníze. Někdo vydělává celé ty roky na mém jménu a podobizně bez jakékoliv domluvy. Je čas to vyšetřit," vyzval švédský fotbalista, který figuruje ve hře FIFA od roku 2002, kdy působil v Ajaxu Amsterdam.

Ibrahimovice, jenž navzdory svému věku táhne AC Milán coby nejlepší současný střelec italské ligy, kterou jeho tým vede, možná ponoukla ke stížnosti čerstvě uzavřená smlouva EA Sports s Davidem Beckhamem.

Jeho někdejší spoluhráč z Milána a Paris St. Germain minulý týden podepsal s výrobcem počítačové hry tříletou smlouvu a bude hvězdou na obalu FIFA 21. Bývalý anglický fotbalista díky tomu vydělá 40 milionů liber (1,2 miliardy korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy