Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Národní dres je nejvíc. Hráči budou mít velkou motivaci se předvést, má jasno Šilhavý

Přestože bylo pro českou reprezentaci prioritou červnového srazu sobotní kvalifikační utkání na Faerských ostrovech, chce trenér Jaroslav Šilhavý stejně úspěšně zvládnout i přípravný zápas v Černé Hoře. Doufá, že jeho svěřenci potvrdí dobré rozpoložení po víkendovém vítězství v Tórshavnu 3:0. Při absenci sedmi hráčů, kteří se odpojili od týmu, věří, že si jejich náhradníci řeknou o místo v mužstvu do budoucna. Přímý přenos sledujte v úterý od 17:35 na ČT sport a ČT sport Plus.

"Faerské ostrovy jsme zvládli. Co si budeme nalhávat, to byl z toho červnového dvojzápasu úkol číslo jedna. Ale stejně tak se chceme připravit i na druhý zápas. Je to sice přípravné utkání, ale chceme předvést kvalitní výkon a odvézt si dobrý výsledek," řekl Šilhavý.

Po vítězství v Tórshavnu opustilo mužstvo sedm hráčů, kteří všichni nastoupili v základní sestavě. "To, že se odpojí, bylo avizováno dopředu. Je to samozřejmě o komunikaci nás všech. Jsme jedna velká rodina –

reprezentace, kluby. Jsme na nich závislí." 

"Kluby nás požádaly, my jim vyšli vstříc. Počítali jsme s tím takto dopředu. Teď budou mít možnost předvést se i ostatní. Myslím, že i soupeř je v podobné situaci," upozornil Šilhavý.

Je přesvědčen, že hráči, kteří místo obvyklých opor dostanou šanci, se jí chopí. "To nejvíc je mít na sobě dres národního týmu, to by měla být jednoznačně největší motivace. Vzhledem k tomu rozpoložení, že jsme získali tři kvalifikační body, si myslím, že hráči budou mít velkou motivaci se předvést, aby zůstali v mužstvu i do budoucna," podotkl Šilhavý.

Česko ve všech čtyřech předchozích vzájemných duelech zvítězilo a navíc neinkasovalo. Naposledy v září 2019 vyhrálo v Černé Hoře po bezbrankovém poločase 3:0. "Ještě si ten zápas pamatuji. Byť jsme vyhráli vysoko 3:0, výsledek úplně neodpovídal, neboť Černá Hora hrála velmi dobře. Podobný výkon od soupeře očekáváme i v úterý," měl jasno Šilhavý.

"Viděl jsem část jejich sobotního zápasu s Maďarskem (0:0), se kterým také hráli velice kvalitně. Pozorně jsme s hráči sledovali video a zanalyzovali to. Věřím, že budou dobře připraveni," zakončil Šilhavý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články