Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lokomotiv Novosibirsk - ČEZ Karlovarsko

Nároďák před Islandem: dostane přednost Necid, nebo Škoda?

Praha - Česká reprezentace se sešla před pátečním zápasem kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu. K týmu se po návratu z turné po Asii připojil brankář Petr Čech, který chyběl na trénincích v minulém týdnu, při nichž svěřenci Pavla Vrby začali přípravu. Kouč musel už minulý týden udělat změnu v nominaci - zraněného útočníka Davida Lafatu nahradil Milan Škoda. Přímý přenos utkání odvysílá ČT sport a náš web v pátek od 20:05.

Trenér reprezentace Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Roman Vondoruš

Reprezentanti už od minulé středy do pátku trénovali na Strahově. "Nikdo neměl žádný problém, takže doufám, že během soboty a neděle se nic nestalo. Předpokládám, že všichni hráči budou trénovat. I ti, kteří nebyli k dispozici," řekl Vrba.

V pátek musel udělat vynucenou změnu v nominaci, když zraněného útočníka Davida Lafatu ze Sparty nahradil slávista Milan Škoda, který se dočkal premiérové pozvánky. "David je hráč, který v poslední době hrál pravidelně. Ale máme tady Tomáše Necida, který už v kvalifikaci nastoupil. Teď dostane příležitost Milan Škoda, který už ji měl dostat minule, ale zranil se. V poslední době Slavii táhl, je druhý nejlepší střelec ligy. Věřím, že svou příležitost chytne," řekl Vrba.

Zatím není rozhodnutý, kdo z útočníků nastoupí na Islandu v základní sestavě. "Uvidíme, jak budou vypadat v trénincích. Rozhodneme se až v pátek, kdo z útočníků dostane přednost," prohlásil kouč.

V minulém týdnu se tým věnoval na trénincích taktickým věcem a odehrál i modelové utkání proti reprezentační dvacítce. "Chtěli jsme, aby dvacítka trošku modelovala hru Islandu. Chtěli jsme si vyzkoušet věci, které možná budeme zkoušet i v zápase. Modelový Island hrál velice dobře a v některých věcech hráli jeho hráči nad své možnosti," řekl Vrba.

Je nám líto, video expirovalo.
Škoda: Je krásný pocit být v nároďáku

Češi se nyní budou chystat v Praze a na Island odletí ve středu. Zápas v Reykjavíku je pak na programu v pátek. Reprezentanti budou před severským soupeřem hájit vedoucí příčku ve skupině. První čtyři duely kvalifikace na podzim vyhráli a úvodní bodové zaváhání přišlo až v březnu doma při remíze 1:1 s Lotyšskem.

"Island je jedno z mužstev, která chtějí na mistrovství Evropy taky postoupit. Má k tomu možná stejně daleko jako my. Chceme tam uhrát nějaké body, abychom byli nadále první v tabulce," uvedl Vrba.

Kapitán Tomáš Rosický nečeká, že Islanďané budou hrát výrazně jinak než v listopadu, kdy v Plzni podlehli českému týmu 1:2. "Čeká nás moc těžký soupeř, to víme podle prvního zápasu. Možná se jeho hra lehce změní, ale řekl bych, že to bude podobné, možná vylezou i trošku výš. Neočekávám, že to bude vyloženě jiný zápas, než byl ten náš doma," uvažoval Rosický.

Na Islandu si budou muset hráči zvyknout na deštivé a chladné počasí, teploty se v Reykjavíku momentálně pohybují kolem sedmi stupňů. "Z tohoto pohledu to bude asi trošku složitější. Ale viděli jsme zápasy Islandu s Nizozemskem a Tureckem a trávník vypadal dobře. Takže věřím, že terén bude podle evropských standardů," dodal Vrba.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy