Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Nahrávky se zvuky fanoušků? Celkem fajn, ocenil Gula

Také na duelu Sparty s Plzní pouštěli pořadatelé nahrávky fanoušků z reproduktorů. Klub se tak pokusil oživit atmosféru na prázdném stadionu. Krok ocenil trenér plzeňského týmu Adrián Gula.

Utkání Sparta - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Na některých duelech už se do hlediště dostali i někteří nejvěrnější příznivci, domácí "kotel" fandil v Českých Budějovicích a Opavě. Letenští pustili do reproduktorů sparťanské chorály chvíli po úvodním hvizdu. Když pak Pražané v 87. minutě snížili na konečných 1:2, ozval se oslavný řev fanoušků po vstřeleném gólu.

Na jedné ze dvou podélných tribun Letenští umístili velký transparent s nápisem "Jeden za všechny, všichni za Spartu" a pod ním vyvěsili řadu vlajek. Oba tábory fandění z amplionů kvitovaly.

"Jsem rád, že to pustili, nebylo to vyrušující. Bylo to celkem fajn. Když to bylo vypnuté, nebylo to úplně top. Pozornost na takovém stadionu, s takovým rivalem může lehce odskočit. Pro hráče to určitě není jednoduché. Jsme rádi, že se vůbec může hrát, a doufám, že co nejdříve se dočkáme i fanoušků," řekl trenér Plzně Adrián Gula.

V úterním duelu Příbrami s Ostravou se do kvóty 300 osob dostala asi stovka nejvěrnějších z domácích permanentkářů a Středočechy dnes následovaly i další dva kluby. "Kotel" fandil Opavě při bezbrankové remíze s Karvinou a Českým Budějovicím při prohře 0:1 s Libercem. Příznivci nejprve skandovali za zdí za tribunou, a protože nakonec nečekaně nebyl naplněn limit 300 lidí, pustil je jihočeský klub do hlediště.

"Bylo to příjemné. Hrát před prázdným stadionem je katastrofa. Člověk je celý život zvyklý hrát před plnými tribunami, a když lidé nejsou, tak je to těžké. Endorfiny nejsou takové. Tohle bylo fajn oživení," uvedl českobudějovický obránce Tomáš Sivok.

Netradiční obrázek byl k vidění také v Ďolíčku při výhře Bohemians 1905 4:0 nad Teplicemi. Závěrečnou děkovačku si Pražané vychutnali i s diváky na balkonech domů naproti hlavní tribuně, kde příznivci roztáhli transparent "Vždy s vámi". Jeden z fanoušků dokonce sledoval zápas ze stromu. Hráči po konci utkání zatleskali i prázdnému "kotli". Diváci na hlavní tribuně pak netradičně sledovali týmovou oslavu běžně se odehrávající v kabině, kterou řídil lídr mužstva Josef Jindřišek. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy