Následuje
MS 2020 Norsko

Nadšení ze stadionu, kde se nikdy nevyhrálo. Češi si s Anglií zahrají ve Wembley

Potvrzeno. Start do kvalifikace mistrovství Evropy to bude se vším všudy. Fotbalisté Anglie přivítají 22. března český tým ve Wembley. Anglická Fotbalová asociace potvrdila, že dějištěm zápasu bude slavný londýnský stadion, který má kapacitu 90 tisíc míst. Vedení FAČR i reprezentace to kvituje. Historické statistiky ovšem nehovoří příliš v český prospěch.

Stadion Wembley v Londýně
zdroj: ČTK/PA/ autor: Adam Davy

"Samozřejmě jsme rádi, těžko si představit, co je ve fotbale víc," uvedl předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Nutno ovšem připomenout důležitá čísla. Česká nebo československá reprezentace se ve Wembley představila už sedmkrát a nikdy tam nedokázala zvítězit.

Samostatný národní tým si tu zahraje počtvrté v historii. Nejprve v roce 1996 podlehl ve finále mistrovství Evropy Německu 1:2 po prodloužení, o dva roky později tam prohrál v přípravě s Anglií 0:2 a v posledním vzájemném souboji rovněž v přípravném zápase před deseti lety remizoval s výběrem Albionu 2:2. Vyrovnávací gól inkasoval až v nastavení.

Tehdejší utkání zažil jako asistent Petra Rady současný hlavní kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý. "Bylo to úžasné. První zápas Petra u kormidla a hned jsme hráli proti hráčům jako Ferdinand, Lampard, Beckham. Dvakrát jsme vedli, v 90. minutě jsme dostali na 2:2. I když nebylo úplně plno, přišlo 70 tisíc diváků. Krásná vzpomínka, a kdyby se to opakovalo, nezlobil bych se," řekl Šilhavý.

Zápas před deseti lety byl jediným, který si dosud česká reprezentace zahrála na slavném stadionu po jeho rozsáhlé rekonstrukci. Nové Wembley bylo otevřeno v roce 2007.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy