Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Nadšení i opovržení. Čechův přestup vyvolává emoce

Londýn - Pokud fotbalový brankář Petr Čech skutečně přestoupí z Chelsea do Arsenalu, podle kapitána Chelsea Johna Terryho se z Arsenalu stane kandidát na titul. Čechův agent Viktor Kolář v pondělí uvedl, že transfer ještě nebyl uzavřen, ale v Anglii berou gólmanův přestup jako hotovou věc. Mezi fanoušky se rozvinula bouřlivá diskuze.

Petr Čech
zdroj: ČTK/AP

"Mluví se o tom, že Arsenal získá Petra Čecha. Pokud se to potvrdí, bude pro ně stoprocentně posilou. Může jim pomoci získat o 12 až 15 bodů více," řekl Terry pro britská média. "Je to neskutečný profesionál a je vynikající v tom, co dělá. Nikdo v klubu nechce, aby odešel, ale chápeme, že chce chytat. Pokud se tak stane, bude nám všem hodně chybět," uvedl Terry.

Radost z Čechova příchodu už dala najevo legenda Arsenalu a blízký přítel trenéra Arséna Wengera Bob Wilson. "Jsem nadšený z příchodu Petra Čecha. Skutečně výborný brankář se připojí ke skutečně skvělému klubu," uvedl bývalý gólman a později trenér brankářů Arsenalu.

Je nám líto, video expirovalo.
Přestup Čecha do Arsenalu je na spadnutí

Také bývalý kanonýr a současný televizní expert Gary Lineker se vyjádřil pochvalně o Čechově příchodu do Arsenalu. "Počítám, že Petr Čech bude zatraceně dobrou posilou pro Arsenal," prohlásil.

Fanouškovské rozepře: Petr Čech, Petr Had

Velká diskuze se strhla mezi fanoušky. Zatímco fandové Arsenalu oslavují, příznivci Chelsea označují Čecha za zrádce, kvůli přestupu do týmu velkého rivala. "Sbohem, Petře Čechu, ahoj, Petře Hade," napsal jeden z fanoušků. "Petr Čech je zrádce. Had Jidáš," napsal další. "Čech je had, není nic, co by ho omlouvalo. Žádný hráč není víc než klub. Přeji mu vše nejhorší v Arsenalu," dodal další.

Část fandů ho však brání. "Nemám z toho sice radost, ale nikdy nemohu nenávidět Petra Čecha či Franka Lamparda po tom všem, co pro klub udělali. Jsou to legendy," napsal jeden z fandů. "Je to jeden z nejlepších hráčů, které kdy Chelsea měla, naprostá legenda a stále jeden z pěti nejlepších gólmanů. Zaslouží si jít kamkoli," dodal jiný.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy