Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nádherné a intenzivní představení. Francouzi plesají nad výhrou Lyonu

Paříž – Výsledek 4:1? Žádné pochybnosti, devadesátiminutový festival, nádherné a intenzivní představení – francouzská média jsou z hladkého průběhu osmifinále Evropské ligy překvapena. Souboj Lyonu s Plzní však stejně jako trenér a hráči ještě nepovažují před odvetou na západě Čech za rozhodnutý.

Radost hráčů Lyonu
zdroj: ČTK/AP

"Plzeň jako by se v úvodu nesla na vlně z předchozího kola proti Šachtaru Doněck. Kovaříkův centr proměnil Hořava a nejlepší obrana soutěže, která před osmifinále dostala jen tři branky, už po dvou minutách inkasovala. Ale ani na chvíli nešlo o Lyonu pochybovat," napsal sportovní deník L'Equipe.

"Předvedl devadesátiminutový festival na stadionu Gerland, omámen vůní Evropy, o kterou stále usiluje i pro příští sezonu," připomněl list, že Lyon je ve francouzské lize pátý a čeká ho velký boj o postup do pohárů. "Olympique ukázal svůj potenciál a hlavně - udělal velký krok ke čtvrtfinále," dodal L'Equipe.

Také Le Monde se rozplývá nad vysokým vítězstvím a výkonem, který prý dal vzpomenout na slavné bitvy v Lize mistrů z minulých let. "Plzeň přijela se skalpem silného Šachtaru, ale Lyon vystřihl až nečekaně nádherné a intenzivní představení," uvedl list.

Deník Le Figaro vyzdvihl, že Lyon bez několika zraněných opor přistoupil k utkání na sto procent. "Sice rychle inkasoval, ale černou můru rychle zaplašil. A ve stejném, možná ještě vyšším tempu pokračoval po přestávce," ocenil list Le Figaro tři góly ve druhé půli, jimiž Olympique rozhodl.

Deníky se shodly, že Lyon nakročil do čtvrtfinále, téměř jednotně ale upozorňují, že rozhodnuto ještě není. "Je to velký krok k postupu. Pokud by Lyon v odvetě neskóroval, potřebuje Viktoria vyhrát 3:0. Ale tým Rémiho Gardea v minulosti ukázal, že umí solidně bránit a je také schopný venku skórovat," uvedl Le Monde. "Do Česka nemusí odjíždět s obavami, hotovo ale ještě není," doplnil L'Equipe.

Trenér Garde: Byl to excelentní zápas

Trenér francouzského klubu Rémi Garde upozorňuje nad zrádnou euforií. Souboj je totiž jen v poločase a Plzeň podle něj ukázala, že ještě může být v odvetě nebezpečná. "Byl to excelentní zápas, ale nesmíme propadat euforii. Ještě není nic hotovo. Jsme teprve v poločase a čeká nás 90 minut na hřišti soupeře. Plzeň je silná, což ukázala," řekl Garde.

Trenér Rémi Garde:

"Naším cílem bylo neinkasovat, a to se bohužel už ve 3. minutě stalo. Jen ty první minuty mě tým zklamal. Pak na to ale hráči skvěle zareagovali a tuto chybu napravili. Předvedli opravdu dobrý výkon."

Podobně se na situaci dívá i autor třetí branky Arnold Mvuemba. "Udělali jsme velký krok za postupem a výsledek 4:1 je opravdu krásný. Ale ve fotbale není nic hotovo, dokud nezazní závěrečný hvizd. Nemůžeme k tomu přistoupit, že máme hotovo," řekl zkušený záložník.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy