Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Na vstupenky na MS se v JAR stojí dlouhé fronty

Johannesburg - Jihoafričtí fotbaloví fanoušci stáli celou noc ve frontách na vstupenky na mistrovství světa. Dnes dopoledne se v pořadatelské zemi začalo prodávat půl milionu lístků z nerozebrané internetové kvóty. K přímé formě prodeje sáhla FIFA poté, co se jí nečekaně vrátily statisíce vstupenek z Evropy a činovníci se začali obávat poloprázdných stadionů. Spousta Jihoafričanů nemá k internetu přístup, proto možnost koupě lístků u pokladen vyvolala velký zájem.

Dlouhé fronty se mnohde začaly tvořit už ve středu odpoledne. "Naposledy jsem v takovéhle frontě stál, když jsme volili Mandelu," připomněl jeden z tisíců dychtivých fanoušků památný rok 1994.

Jeden z fotbalových příznivců v Kapském Městě dokonce při čekání na vysněnou vstupenku na MS zemřel. Podle policie postihl čtyřiašedesátiletého muže záchvat mozkové mrtvice.K dispozici jsou nyní v JAR vstupenky na všech 64 zápasů včetně zhruba tří stovek lístků na finále. Nejlevnější lístky na turnaj, který začne 11. června a vyvrcholí o měsíc později, stojí dvacet dolarů (370 korun), nejdražší pak 900 dolarů (16 600 korun).

Z celkového počtu 2,2 milionu zatím prodaných vstupenek si jich téměř milion pořídili Jihoafričané. Ze zahraničních zájemců vedou Spojené státy americké (118 945) před Británií (67 654). Velkým zklamáním pro organizátory byl malý zájem z Německa, kam zřejmě kvůli obavám z kriminality a vysokým nákladům putovalo jen 32 269 lístků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy