Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Na tu zimu nejsem zvyklý. Mrzly mi nohy, řekl po přípravě Podaný

Praha – V prosinci získal záložník Jakub Podaný mistrovský titul s Kalkatou v indické lize a zahrál si proti mistrům světa Alessandru Del Pierovi nebo Davidu Trézéguetovi s Robertem Pirésem. Teď už je však sedmadvacetiletý fotbalista zpět v české realitě a v přípravě proti Vlašimi (2:0) odstartoval cestu za angažmá ve Spartě.

Jakub Podaný ze Sparty
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Vyhráli jsme, takže to byl pozitivní začátek," řekl Podaný, který na Strahově nastoupil do druhého poločasu na levém kraji obrany. "Ale po trénování na umělce byl přechod na přírodní trávu trochu komplikace. A pak samozřejmě rozdílná teplota, protože mi mrzly nohy a na to jsem nebyl čtyři měsíce zvyklý," dodal.

Podaný je sice odchovancem Sparty, za úřadujícího mistra ale odehrál v lize jen 26 zápasů a naposledy za něj nastoupil v listopadu 2011. Teď by na Letné rád zůstal. "Nějaká jednání proběhla, měl bych jet na soustředění na Kanárské ostrovy a bude záležet jen na mně," prohlásil.

S tím, že by mu titul z indické ligy pomohl, příliš nepočítá. "Dílčí úspěch to sice je, ale pořád jsem stejný hráč jako předtím. Takže bude záležet na tom, jak mi vyjde soustředění. Šance tady je, tak uvidíme," uvedl bývalý hráč Bohemians Praha, Senice, Olomouce, Teplic a řeckého Kallonisu.

Přestože v české lize se naposledy objevil v červnu 2013, srovnání s indickou soutěží se nebál. "Česká liga je mnohem taktičtější. V Indii s tím měli občas hráči problém, ale postupně to do sebe dostali a kvalita šla nahoru," řekl Podaný, který v Indii odehrál jedenáct zápasů a dal dvě branky.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta zahájila přípravu vítězně, získala Američana a stojí o Kopice
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy