Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Na tlak při penaltách jsem zvyklý, poznamenal dvougólový Souček

Tomáš Souček byl klíčovou postavou duelu mezi Slavií a Příbramí. Kapitán sešívaných nejprve z penalty srovnal, aby posléze přidal ještě jednu branku a dovedl svůj tým k výhře 3:1. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant přiznal, že i když nebylo příjemné jít na penaltu za nepříznivého stavu, na podobné situace je zvyklý.

Tomáš Souček
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

"Věděl jsem, že tlak stoupal, ale pořád jsme prohrávali 0:1. Kdybych ji nedal, tlak zase mohl jít nahoru, na hlavu by to bylo hodně složité. Ale co jsem kopal penalty, ještě jsem ji nekopal za stavu 2:0 nebo 3:0, takže jsem na to jakžtakž zvyklý," řekl Souček.

Kouč Jindřich Trpišovský se jako už tradičně na penaltu nedíval. "Všichni trenéři tu mají nějakou tradici. Trenér Trpišovský se nedívá na naše penalty, čeká na aplaus, nebo na zklamání. Doufám, že aplaus bude trvat co nejdéle," uvedl slávistický odchovanec.

Vyrovnání červenobílé nakoplo. "Hodně. Tohle jsme potřebovali. Kdybychom dali gól v desáté minutě, věřím, že takhle budeme hrát celý zápas. Hned po gólu přišla další šance a další přibývaly. Jsme rádi, že máme tři body," prohlásil Souček.

Litoval, že Slavia nevytěžila nic z dobrého začátku a po půl hodině hry prohrávala. "Myslím, že start jsme měli velmi dobrý, měli jsme dvě tři šance, které kdybychom proměnili, hrálo by se nám líp jako posledních třicet minut. Ale po deseti minutách náš tlak ustal, klíčové věci jsme pak řešili špatně. A ještě nám dali gól," řekl Souček.

"V kabině jsme si to museli vyříkat a začít hrát jinak. Hodně věcí jsme si vyříkali, ale pozitivně. Říkali jsme si, abychom se začali víc pohybovat, že pak budou přicházet šance. To se povedlo," konstatoval rodák z Havlíčkova Brodu.

Slávisty čeká ve středu v Lize mistrů Barcelona. "Před zápasem jsme si říkali, že se hlavně musíme soustředit na Příbram, že to nebude nic jednoduchého. Ale teď si můžeme užívat, že jsme utkání zvládli aspoň bodově. Posledních třicet minut bylo skvělých. Teď uvidíme, jak si zaběháme s Barcelonou," uvedl Souček.

"Hodně se řešilo, jak to zvládneme s Dortmundem. Myslím, že kromě výsledku jsme to zvládli velmi obstojně. Uvidíme, jak to bude s Barcelonou, ještě uvidíme, jakou zvolíme taktiku. Věřím, že se dobře připravíme a že můžeme odehrát zase vyrovnaný zápas," konstatoval Souček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy