Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Na MS v Kataru může vést cesta i skrze Ligu národů, nový formát schválila UEFA

Evropské fotbalové reprezentace se o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru utkají v deseti skupinách po pěti až šesti účastnících. Formát schválil výkonný výbor Evropské fotbalové unie UEFA, ještě ho musí posvětit FIFA.

zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Do pětičlenných skupin budou nasazeny čtyři celky, které se probojují do finále Ligy národů 2021. Na světový šampionát, který Katar bude hostit na přelomu listopadu a prosince 2022, postoupí přímo z evropské části kvalifikace vítězové skupin. Týmy z druhých míst a dvojice z Ligy národů 2020/21 vytvoří tři čtveřice, v nichž se vyřazovacím způsobem na jeden zápas rozhodne o třech zbylých evropských účastnících závěrečného turnaje. Kdy a kde se uskuteční rozlosování skupin, zatím není jasné.

V kvalifikaci MS 2018 hrály evropské týmy v devíti skupinách. Vítězové postoupili přímo, osm nejlepších celků z druhých míst hrálo play-off.

Výkonný výbor UEFA také v důsledku pandemie koronaviru rozhodl o mírném uvolnění finančních pravidel pro kluby. UEFA oznámila, že se vyhodnocení finančního roku 2020 odloží na následující rok.

Zmírnění opatření má klubům poskytnout více času na vyčíslení a zohlednění neočekávaného poklesu příjmů. Kluby tak dostanou příležitost vyvážit negativní dopady pandemie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy