Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Na Letné zavládla radost, trenér Liverpoolu je naprosto spokojený

Praha - Radost a také pocit velké výzvy zavládly mezi sparťanskými fotbalisty poté, co jim dnešní los v Nyonu přidělil v Evropské lize za soupeře slavný Liverpool. Většina letenského kádru si totiž přála hrát s anglickým klubem, na výběr byl ještě Manchester City. Favoritem vzájemného duelu je sice tým z města Beatles, ale sparťané už nyní slibují, že pro překvapení udělají maximum. Pražané ve čtvrtek večer uzavřeli podzimní sezonu vánočním večírkem na Pražském hradě a řada z nich tam už myslela na dnešní losování. Václav Kadlec, autor jediného středečního gólu proti CSKA Moskva, po zápase prozradil, že jeho tajným přáním je Manchester City. Nakonec ale vyrazí tam, kde jako šestnáctiletý dorostenec absolvoval týdenní stáž.

"Tak to je paráda. Já ani losování nesledoval, ale z toho mám ohromnou radost. V Liverpoolu nebudu poprvé, před několika lety jsem tam byl na stáži v mládežnické akademii a teď budu mít možnost si tam i zahrát," radoval se osmnáctiletý útočník, který doléčuje nachlazení. "Ani jsem včera nebyl na klubovém večírku, stále mám teplotu, musím se dát rychle dohromady," vysvětlil chraplavým hlasem reprezentační útočník.

Také Jiří Kladrubský doléčuje virózu, kvůli které ani nebyl v kádru pro zápas s CSKA. Zpráva z Nyonu mu ale také udělala radost. "To je skvělé, to je fantazie. Anglickou ligu obdivuju od kvality přes skvělou atmosféru na stadionech. Už jsem to jednou zažil se Spartou na Arsenalu, teď budu mít druhou šanci," těšil se na zápas na slavném Anfield Road.


Šance na postup jsou sice podle něj přes zatím nepříliš vydařenou sezonu Liverpoolu nevelké, ale Kladrubský se těší, jak bude tým o svoji šanci bojovat. "Pokud budeme hrát ten poctivý fotbal, s nímž se nám dařilo v závěru podzimu, nejsme bez šance. Ale bude to svátek i pro fanoušky, těším se na vyprodanou Letnou," pochvaloval si defenzivní záložník.I Kadlec věří, že český mistr neprodá svoji kůži zadarmo. "Samozřejmě, že Liverpool bude favoritem, určitě nás nikdo nebude tipovat jako postupující, naše naděje jsou tak dvacetiprocentní. Ale proč bychom to nezkusili, určitě to je velká výzva," dodal Kadlec. Nadšený byl i Erich Brabec. "Aby ne, vždyť to bylo největší jméno, které bylo v osudí. Má obrovskou historii, ohromné množství fanoušků. To bude výzva," připojil se k pozitivním ohlasům také jeden z nejzkušenějších hráčů letenského kádru.

Trenér Liverpoolu Hodgson: Je to velmi dobrý los

Naprostá spokojenost s losem vyřazovací části fotbalové Evropské ligy zavládla v táboře Liverpoolu. Sparta je prý přijatelný soupeř, trenéra Roye Hodgsona potěšilo především to, že nemusí s týmem cestovat výrazněji na východ. Naopak se těší do Prahy. "Jsem naprosto spokojený. Podle mě je to velmi dobrý los," řekl Hodgson pro klubový web. "Mohli jsme dostat týmy z východní Evropy, kam bychom složitě cestovali a o kterých bychom těžko získávali informace. Ve hře byli i nepříjemní Turci nebo Řekové. Naopak Praha je lehce dosažitelné a krásné město a Sparta je velmi známý tým," vysvětlil.

Potěšilo ho i to, že Sparta je pro Liverpool hratelný tým. "Na této úrovni není lehký soupeř, ale nebudu zapírat, že mě los potěšil. Budeme muset předvést kvalitní výkon, pokud chceme postoupit, ale nemůžeme si na los stěžovat," míní Hodgson.

Steven Gerrard s hráči Liverpoolu
zdroj: ČTK
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy