Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Na Letné řekli ne. Hložek na ME sedmnáctek nepojede, Sparta ho odmítla uvolnit

Adam Hložek a mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let? Tohle spojení platit nebude. Talentovanou vycházející hvězdu totiž Sparta na šampionát v Irsku neuvolní. Pikantní je, že sparťanské béčko má od léta trénovat Václav Kotal, který reprezentační sedmnáctku vede.

Adam Hložek v souboji s Lukášem Bartošákem
zdroj: ČTK

Šestnáctiletý Hložek v kvalifikaci vstřelil tři góly a byl jedním ze strůjců postupu, ale na jaře se také stal pevnou součástí A-týmu Sparty. Za Letenské v aktuální sezoně ve 14 ligových zápasech zaznamenal útočník či záložník dvě branky a jednu asistenci.

"Adama Hložka neuvolnila Sparta z toho důvodu, že má momentálně k dispozici málo hráčů," vysvětlil trenér Kotal. "Na kemp kvůli zranění nepřijeli ani Michal Ševčík s Antonínem Svobodou, takže jsme museli čerstvě povolat Petra Nováčka," dodal.

Češi odletí do Irska ve středu, v základní skupině se vedle domácího výběru ještě utkají s Belgií a Řeckem. Turnaj se uskuteční od 3. do 19. května a bude se na něm také hrát o pět míst na letošním světovém šampionátu v Brazílii. Sedmnáctka si místo na Euru vybojovala po čtyřech letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy