Následuje
ODM 2020: Krasobruslení

Na galavečer Slavie dorazí legenda Eusébio, Zeman se omluvil

Praha - Na nedělní galavečer v Národním divadle, jímž vyvrcholí oslavy 120. výročí vzniku fotbalové Slavie Praha, dorazí legendární Portugalec Eusébio a francouzský mistr světa Christian Karembeu. Naopak český kouč AS Řím Zdeněk Zeman, synovec legendárního slávisty Čestmíra Vycpálka, se omluvil kvůli tomu, že jeho svěřenci hrají ve stejný den zápas italské ligy s Boloňou.

Eusébio
zdroj: Getty Images/STF autor: Buda Mendes

Eusébio nebude v Čechách zdaleka poprvé. Předloni dorazil poblahopřát další legendě Josefu Masopustovi k 80. narozeninám a zúčastnil se také vyhlášení ankety Fotbalista roku. V roce 1963 v Praze předal Masopustovi Zlatý míč.

Sedmdesátiletý Eusébio patří k největším legendám světového fotbalu. Rodák z Mosambiku je držitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče planety za rok 1965. V 745 soutěžních utkáních kariéry vstřelil 733 branek, nejvíce za Benfiku Lisabon.

Dvaačtyřicetiletý Karembeu zažil vrchol klubové kariéry v Realu Madrid, s nímž dvakrát vyhrál Ligu mistrů. V dresu francouzského národního týmu se radoval z titulu mistra světa (1998) i Evropy (2000). Momentálně působí jako skaut londýnského Arsenalu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy