Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Na ČT sport se rozjede fotbalový program. A Tour de France máme na dalších pět let, potvrdil Ponikelský

Na jaře program ČT sport počítal spíše ztráty, některé sportovní akce ale už zase přibývají. Ožívají hlavně prvoligové fotbalové trávníky, jelikož se od 23. května restartuje soutěž. Česká televize kromě fotbalových přenosů nabídne tenisový turnaj domácí elity. Výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský také potvrdil práva na cyklistický svátek Tour de France. Tento i další rozhovory najdete nově také v audio verzi v aplikacích Spotify a dalších pod účtem Pořady ČT sport. Přidejte si nás.

Jiří Ponikelský
zdroj: ČT24

"Bylo to to nejhorší, co jsme zažili. Měsíce plánování krásného roku, co nás čekal, ale zatím nám z toho zbyl prázdný rok," zamrzelo šéfa sportovního vysílání České televize při pomyšlení na kombinaci mistrovství světa v hokeji, fotbalového Eura a olympijských her v Tokiu. Každopádně prázdná místa v plánu vysílání se začínají plnit.

Fotbalové kluby na grémiu Ligové asociace rozhodly o pokračování přerušeného ročníku první a druhé ligy. Začne se v sobotu 23. května dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. ČT sport nabídne v pondělí 25. května druholigový duel Dukly Praha s Jihlavou. Hned v úterý se pak bude vysílat duel první ligy mezi Příbramí a Baníkem Ostrava. Utkání se budou hrát bez diváků. 

Je nám líto, video expirovalo.
Studio ČT sport

"První dva týdny od zahájení bude každý den fotbalový pořad ve vysílání. Budou to klasické přímé přenosy. Z druhé ligy v pondělí a ve čtvrtek od 18 hodin, v úterý a v sobotu, až na jednu výjimku, z první ligy i se studiem z Kavčích hor. K tomu Dohráno plus v pondělí a každé pondělí a pátek Studio fotbal Extra," osvětlil vedoucí fotbalového vysílání Pavel Čapek s tím, že v hrací dny první ligy shrne dění i další pořad s reportážemi a hosty ve studiu, většinou od 22 hodin.

Semifinále Mol Cupu se budou hrát 17. června, obě nabídne ČT sport se studiem. "Finále se uskuteční 1. července. Pět kol nadstavbové části se rozběhne 20. června a vše vyvrcholí dvěma barážovými zápasy s koncem 18. července. Vše nabídneme divákům buď v přímých přenosech, nebo v sestřizích," přidal Čapek, který s kolegy připravuje i reprízy památných zápasů české reprezentace na mistrovství Evropy s hosty ve studiu.

Tour de France zůstane na obrazovkách ČT sport

Na konec srpna je naplánované odložené Tour de France, na které se podařilo ČT sport zajistit práva na další roky. "Tour de France bude dál pokračovat na České televizi, a to v dalším období pěti let," potvrdil ve Studiu ČT sport Ponikelský.

Ve stejném týdnu, v němž se rozehraje fotbalová liga, se tenisoví příznivci dočkají turnaje O pohár prezidenta Českého tenisového svazu v areálu pražské Sparty s českou špičkou. Atletickou zkrácenou sezonu v České republice odstartuje mítink 1. června v Kladně. Přibudou i dostihy, České derby.

"Mimo to, že v Kladně proběhne hlavní mítink, budeme ve spojení s dalšími stadiony. Podle předsedy svazu Libora Varhaníka se snad na dalších 160 stadionech bude sportovat a slavit atletiku, navíc na Den dětí. Počítáme i se startem Diamantové ligy," dodal Ponikelský.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články