Následuje
Aktuálně

Na Brazilce Kaká čekalo 50 000 fanoušků Realu

Madrid - Na padesát tisíc fanoušků na stadionu Realu Madrid nadšeně přivítalo brazilského fotbalistu Kaká, kterého klub na počátku června koupil z AC Milán za 68 milionů eur (asi 1,83 miliardy korun). Hvězdná posila pozdravila příznivce v bílém dresu s číslem 8, se kterým bude v královském klubu nastupovat. Sedmadvacetiletý záložník do Španělska zamířil z Jihoafrické republiky, kde s národním týmem v neděli vyhrál finálový zápas Poháru FIFA. Kaká byl po brazilské obhajobě titulu vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

V Madridu nejprve podstoupil zdravotní prohlídku a večer v dresu "Bílého baletu" poprvé pozdravil fanoušky. Ti po velkých nákupech nového prezidenta klubu Florentina Pereze doufají v další úspěšnou éru a na slavnostním představení připravili Brazilci podle agentury AP uvítání hodné rockové hvězdy.

Kaká spokojeně pokyvoval hlavou, když tisícovky příznivců bouřlivě skandovaly jeho jméno. "Dnešek je pro mne opravdu velkým dnem, jsem moc šťastný," řekl.

Na dres si brazilský středopolař vybral osmičku. Už po uzavření přestupu odmítl Kaká spekulace, že by pro něj klub nachystal pětku, se kterou v Madridu hrával slavný Zinédine Zidane.

Bývalý nejlepší fotbalista světa podepsal se španělským klubem smlouvu na šest let s příjmem devět milionů eur (asi 247,5 milionu korun) ročně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy