Následuje
Paralympijský magazín

Myslím, že ten pohár fanoušky ani nezajímá, říká Vácha po prohře v Jablonci

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Sparty po nedělní ligové prohře 0:3 s Plzní téměř jistě přišli o naděje na mistrovský titul a nyní se jim porážkou 0:2 v Jablonci po úvodním semifinále rovněž výrazně zkomplikoval boj o vítěznou trofej v MOL Cupu. Podle záložníka Lukáše Váchy ale stejně fanoušky domácí pohár příliš nezajímá a jsou tak jako hráči zklamaní z toho, že Letenští nezískají titul.

Lukáš Vácha v utkání s Jabloncem
zdroj: ČTK/Vondrouš Roman

"Hráli jsme všechny soutěže otevřeně a snažili jsme se odvádět maximum na všech frontách. Je až smutné, ne že vypadá, že nemáme nic, ale že si odsud odvážíme prohru 0:2, která pro nás vůbec není do odvety příjemná. Ztratili jsme titul v domácí soutěži a musíme bojovat o druhé místo," řekl Vácha. "Myslím, že fanoušky ani nezajímá ten pohár, je zajímá titul," doplnil.

Připustil, že sparťané byli po porážce s Plzní hodně zklamaní. "Určitě jsme nas..ní na to, že jsme doma dostali trojku. To samozřejmě všichni vnímáme, tak ty emoce nebyly úplně ok," uvedl sparťanský záložník. Letenští v Jablonci opět inkasovali jako první, což se jim stalo v osmém soutěžním utkání za sebou.

"Tím, že jsme dostali gól v osmé minutě, jsme jim umožnili, aby zalezli oni a hráli na brejky. Druhý poločas už jsme hodně otevřeli a oni chodili úplně do kontrů," řekl Vácha. "Alespoň jeden gól jsme vstřelit měli. Na Jablonci jsme nějakým způsobem leželi a svou vlastní hrou jsme mu umožnili chodit do brejků. I když jsme si řekli, že budeme hrát trochu zataženěji, aby hráli do plných oni," litoval Vácha.

Letenští, kteří v jarní sezoně došli až do čtvrtfinále Evropské ligy, při náročném programu vyhráli jen dva z osmi dubnových zápasů a hned v neděli je čeká důležitý ligový duel v Teplicích. "Všichni mluví o tom, že my jsme unavení, přitom jsme Jablonec přehrávali a oni hráli na brejky. Jsme ready a v neděli to musíme zvládnout. I když se nám to neříká dobře, víme, že hrajeme v tuhle chvíli o druhé místo. Náš cíl je získat v Teplicích tři body a v dalším kole to potvrdit," dodal Vácha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy