Následuje
Liga mistrů UEFA

Můžeme jen hodně získat, říká trenér Černé Hory před zápasem s Českem

Černohorci by se po nezdařeném úvodu kvalifikace rádi vrátili do hry. Šanci cítí v utkání s českým týmem, který se bude muset oklepat po kosovské blamáži. Černá Hora ve skupině získala dosud jen dva body po remízách s Bulharskem a Kosovem. Tým nově vede Bosňan Faruk Hadžibegič, jenž v přáteláku našel recept na Maďarsko. Nástupce srbského trenéra Ljubiši Tumbakoviče, který byl odvolán po odmítnutí účasti na zápasu proti Kosovu, větří, že jeho tým nemá co ztratit, a tak je v psychické výhodě. V případě výhry by se Černohorci vrátili v zamotané skupině A do hry o postup.

Trenér Černé Hory v utkání s Maďarskem
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst
Jankto před Černou Horou: Nálada není špatná, porážku můžeme hned napravit

"Nemáme co ztratit, ale můžeme toho hodně získat. To není špatná pozice. Pokud dosáhneme na vítězství, můžeme naprosto realisticky myslet na to, že jsme zpět ve hře," řekl na tiskové konferenci Hadžibegič. Černohorský tým převzal v červenci. Srb Ljubiša Tumbakovič byl před červnovým zápasem v České republice odvolán kvůli tomu, že odmítl být na lavičce při předchozím utkání s Kosovem, jehož samostatnost Srbsko neuznává.

Černohorci v Olomouci pod vedením asistenta prohráli 0:3 a na postupovou druhou příčku v tabulce ztrácí po polovině kvalifikace šest bodů. Hadžibegič prožil úspěšný start a ve čtvrteční přípravě s Maďarskem dovedl své svěřence k výhře 2:1. "Po výhře nad Maďarskem není žádná euforie. Nikdo si nemyslí, že to bude lehké, když jsme porazili Maďarsko. Ale v uplynulých dnech byla v kvalifikaci řada překvapení, tak proč by nemohlo přijít další?" tázal se Hadžibegič.

Reprezentace se už připravuje v Podgorici

"Proti Maďarsku jsem viděl, že můžeme vyhrát, a zápas Kosovo - Česko to potvrdil. Kosovo hrálo statečně, obětavě a bylo odměněno. Ale víc se dívám na to, co můžeme udělat my. Zápas s Maďarskem mi ukázal, že máme potenciál," uvedl Hadžibegič. Černohorce čeká jubilejní 100. zápas. "Je nepřijatelné být v tabulce takhle nízko. Černohorský fotbal má historii a my jsme povinni současnou situaci změnit. Jsem si jistý, že na to máme," uvedl jednašedesátiletý bývalý jugoslávský reprezentant.

Černohorci se musejí obejít bez dlouhodobě zraněné opory Stevana Jovetiče a chybět jim bude i obránce Stefan Savič. "Bohužel se nestihl zotavit ze zranění. Mění to naše plány. Ještě uvidíme, kdo bude stoprocentně zdravý a kdo ne," dodal Hadžibegič.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy