Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Musíme tu zrůdu zastavit, řekl o Putinovi Fonseca. Popsal, jak utíkal z Ukrajiny

Náročný útek z Ukrajiny, kterou v době, kdy pobýval v zemi, napadlo Rusko, má za sebou portugalský fotbalový trenér Paulo Fonseca. Bývalý kouč Šachtaru Doněck se skrýval v bunkru, poté strávil třicet hodin s dalšími uprchlíky v autě a podle vlastních slov si oddychl až na rumunských hranicích.

Paulo Fonseca
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jon Super

Fonseca, který vedl Šachtar v letech 2016 až 2019, se na Ukrajinu vrátil těsně před vypuknutím invaze. Jeho manželka pochází z Doněcka a kouč předčasně ukončil dovolenou na Maledivách, aby její rodině pomohl ze země vycestovat.

Fonseca po zahájení ruského útoku ve městě uvízl. Pomohl mu sportovní ředitel Šachtaru Darijo Srna. "Zavolal mi, ať jdu do hotelu, který vlastní předseda klubu," řekl devětačtyřicetiletý kouč listu La Gazzetta dello Sport.

"Byl tam trenér Šachtaru Roberto De Zerbi a část týmu. V krytu jsme tam zůstali přes noc," přidal Fonseca, pro kterého poté spolu s dalšími dvěma rodinami zajistila portugalská ambasáda minibus na cestu do Moldávie.

"Byla to hrozná cesta. Jeli jsme třicet hodin nonstop. Často jsme stáli v koloně, nad námi létala letadla, potkávali jsme transporty ukrajinské armády. Uklidnil jsem se, až když jsme byli na rumunských hranicích," prohlásil.

Fonseca také vyzval Evropskou unii a USA, aby Ukrajinu neopustili. "Dělají toho hodně, ale ne dost. Musíme tu zrůdu zastavit," prohlásil bývalý trenér Bragy, Porta nebo AS Řím, kde skončil loni v květnu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články