Můj dům, můj hrad. Guirassy dostal vítězným gólem Signal Iduna Park do varu

Stoprocentní bilance fotbalistů Dortmundu na domácím stadionu v letošní bundesligové sezoně trvá. V předehrávce 7. kola udolali St. Pauli 2:1, spravili si chuť po předchozí porážce v aréně Unionu Berlín a v neúplné tabulce poskočili na čtvrté místo. Vítěznou trefou se v 83. minutě blýskl Serhou Guirassy.

Serhou Guirassy z Dortmundu oslavuje gól v Bundeslize
zdroj: ČTK / AP autor: Martin Meissner

Guinejský útočník potvrdil skvělou střeleckou formu. V minulých dnech skóroval v kvalifikaci mistrovství Afriky ve dvou zápasech hned pětkrát. V posledních osmi soutěžních utkáních rozvlnil síť soupeřů dokonce dvanáctkrát.

Borussii nejprve poslal do vedení ve 43. minutě hlavičkou z hranice penalty alžírský obránce Bensebajní. V 78. minutě sice vyrovnal parádní ranou z dálky Smith, ale chvíli nato rozjásal přes 81 tisíc fanoušků na stadionu Guirassy. Druhý nejlepší střelec minulého bundesligového ročníku, který přišel v létě ze Stuttgartu, se tentokrát prosadil hlavou.