Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

V Lužnikách na něj pískali. Vida se pak Rusům za oslavování Ukrajiny omluvil

Domagoj Vida se omluvil za video, na kterém po výhře na penalty nad Ruskem ve čtvrtfinále mistrovství světa provolával slávu Ukrajině. Obránce Besiktase Istanbul se při středečním vítězném semifinále s Anglií dočkal od části moskevského publika pískotu.

Chorvatský fotbalista Domagoj Vida
zdroj: ČTK/PA/Igor Kralj/PIXSELL

Pravděpodobně ruští fanoušci v Lužnikách začali na Vidu pískat okolo 30. minuty a pak pokračovali prakticky při každém obráncově dotyku s míčem. Devětadvacetiletý stoper se po zápase, který Chorvaté vyhráli 2:1 po prodloužení, omluvil v ruské televizi.

"Vím, že jsem udělal chybu, a rád bych se znovu omluvil ruskému lidu," řekl Vida v ruštině. "Mrzí mě to. Takový je život, musíte se poučit ze svých chyb," doplnil odchovanec Osijeku.

Vida spolu s někdejším spoluhráčem z Dynama Kyjev Ognjenem Vukojevičem na videu provolával slávu Ukrajině, která je se svým sousedem v nepřátelském vztahu od revoluce v Kyjevě v roce 2014 a po následné okupaci a anexi Krymu.

Zatímco hráč vyvázl jen s napomenutím, mnohem přísnější trest za stejný prohřešek dostal manažer reprezentace Vukojevič. Od FIFA vyfasoval pokutu 15 tisíc švýcarských franků (asi 330 tisíc korun) a varování, a navíc ho chorvatský svaz propustil.

Oba později tvrdili, že šlo jen o vtip a vzkaz neměl politický podtext. Následně se však objevilo další video, kde Vida opět oslavuje Ukrajinu, a navíc na něm křičí "Bělehrad hoří", což může být pro změnu provokace balkánského rivala Srbska. FIFA proto hráčovy výroky opět řeší.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy