Následuje
Studio fotbal - Extra

Trenér San Marina by si k narozeninám přál, aby jeho svěřenci dali gól Česku

Serravalle (San Marino) – Den před kvalifikačním duelem s Českem slaví trenér San Marina Pierangelo Manzaroli 48. narozeniny a není těžké uhodnout, co by si k nim přál – aby jeho svěřenci zaskočili Čechy. Kouč nejhoršího evropského celku v žebříčku FIFA, složeného z amatérů, by chtěl, aby San Marino dalo favoritovi branku. 

Dát jim tak gól...
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Pro mě je dárek už jen ta snaha kluků v každém zápase, protože je to obrovský rozdíl mezi profesionálním fotbalem a kluky ze San Marina. Dárek je pro mě to, že můžeme jít do zápasu se soupeřem, který je podstatně lepší a kvalitnější. Bylo by krásné a perfektní uspět a dát zítra českému týmu gól," řekl Manzaroli.

"Bez ohledu na výsledek jsme teď něco natrénovali, něco si úspěšně zkusili ve dvou přípravných zápasech s Andorrou a Moldavskem (0:2) a já doufám, že zítra se stane něco příjemného," doplnil s úsměvem Manzaroli, který převzal devátý nejhorší tým žebříčku FIFA v roce 2014.

Jeho svěřenci zatím v kvalifikaci MS 2018 nezískali ani bod při skóre 1:17. Naposledy prohráli 0:8 s Německem, jehož útočník Thomas Müller označil zápasy s podobnými fotbalovými trpaslíky za zbytečné.

"Nebylo to poprvé ani naposledy, co byla reakce takhle záporná, ale bohužel úroveň fotbalu je taková, jaká je. Jsou i zápasy, kdy jsme zahráli dobře. V Norsku jsme dlouho sahali po remíze 1:1 a byla spousta zápasů, kdy jsme byli za výkon odměněni potleskem," prohlásil Manzaroli.

San Marino ve 141 zápasech jen pětkrát neprohrálo a jednou zvítězilo. "Lidé si neumí představit, jak je to pro kluky náročné měřit se s profesionálními hráči. Tím, jak kluci vše skloubí s prací a rodinou, se vyrovnají profesionálům," doplnil rodák z italského letoviska Rimini, ležícího nedaleko San Marina.

Čeští fotbalisté podle něj dokážou víc, než zatím předvedli v úvodu kvalifikace. Po čtyřech zápasech jsou s jedinou výhrou na čtvrtém místě tabulky. "Češi nezačali kvalifikaci dobře, nebylo to z jejich strany maximum. Nejsou mužstvem, které by na hřišti dominovalo, ale mají hodně silových hráčů a dobré protiútoky," doplnil Manzaroli. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy