Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Tahání kníru jako rituál. Náhradník Rami pomáhá Francouzům k úspěšnému tažení

Na mistrovství světa ještě neodehrál ani minutu a zápasy pravidelně sleduje jen jako náhradník. Stoper Adil Rami přesto patří k důležitým postavám francouzského tažení do finále. V týmu rozdává obránce Olympique Marseille dobrou náladu a jeho plnovous s pěstěným knírem se stal součástí předzápasového rituálu, jenž zatím výběru trenéra Didiera Deschampse přinesl štěstí.

Francouz Antoine Griezmann táhá spoluhráče Adila Ramiho za knír
zdroj: ČTK/AP/ autor: David Vincent

Dvaatřicetiletý Rami ve francouzské reprezentaci odehrál 35 zápasů. Na turnaji v Rusku ale nejspíš další nepřidá, neboť na jeho pozici stopera odvádí spolehlivé výkony dvojice Raphaël Varane, Samuel Umtiti.

Korsický rodák marockého původu však není zahořklý. "Až budeme mistry světa, bude ten titul i můj," řekl Rami, jehož přítelkyní je o dvacet let starší herečka Pamela Andersonová. Někdejší hvězda Pobřežní hlídky přiletěla do Ruska na úterní semifinále Francie s Belgií.

Rami je smíškem týmu a aktérem rituálu, v němž hraje důležitou roli jeho plnovous. Už v základní skupině s tím začal hvězdný Antoine Griezmann, jenž pro štěstí zatahal před zápasem Ramiho za knír. Tradice se pak rozšířila mezi ostatní hráče a ve vyřazovací fázi se už stoperových vousů před utkáním dotýkají všichni členové týmu.

Francouzští fotbalisté nyní doufají, že Ramiho plnovous přinese štěstí i pro nejdůležitější utkání jejich života: nedělní finále MS proti Chorvatsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy