Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Dánsko

Subašiče proti Rusku limitovala bolavá noha, semifinále si ale ujít nenechá

Chorvatského brankáře Danijela Subašiče sice ve čtvrtfinále proti domácímu celku zjevně limitovala bolavá noha, přesto se několika povedenými zákroky v čele s chycenou penaltou výrazně podílel na postupu svého celku. V rozstřelu navíc uspěl už počtvrté, čímž vyrovnal historický rekord v počtu zneškodněných penalt mimo normální hrací dobu.

Subašič musel být ošetřován během zápasu s Ruskem
zdroj: ČTK/AP/Alexander Zemlianichenko

O ten se dosud dělili Němec Harald Schumacher s Argentincem Sergiem Goycocheou. Schumacher zneškodnil dva pokusy v semifinále MS 1982 proti Francii a stejný počet v osmifinále o čtyři roky později proti Mexiku. Goycochea chytil čtyři penalty v roce 1990, po dvou ve čtvrtfinále s Jugoslávií i semifinále s Itálií.

"Při rozcvičce jsem ucítil bolest ve svalu. Náš fyzioterapeut mi lýtko rozmasíroval, takže jsem mohl hrát. Později to začalo bolet znovu, ale nechtěl jsem to vzdát. Věděl jsem, že trenér potřebuje další střídání," řekl Subašič, na němž si v osmifinálovém rozstřelu vylámali zuby tři Dánové.

"V pauze před rozstřelem odvedli dobrou práci maséři a já jsem byl jako vyměněný, podobně jako vůz formule 1 po zastávce v boxech. Sezona byla dlouhá, ale semifinále mistrovství světa hrajete jednou za život, takže by byl nesmysl to teď vzdát," dodal třiatřicetiletý brankář Monaka, jenž je jedním z vážných uchazečů o cenu Zlatá rukavice pro nejlepšího gólmana šampionátu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy