Následuje
SP skeletonistů v Lake Placid

Messi: Bylo by šílené, kdyby Argentina nepostoupila na mistrovství světa

První reprezentační hattrick od loňského června si Lionel Messi schoval na zápas, v němž ho Argentina potřebovala nejvíc. Pětinásobný držitel Zlatého míče přispěl třemi góly k vítězství 3:1 v Ekvádoru a zajistil národnímu týmu postup na mistrovství světa. Hvězdný fotbalista cítil po utkání úlevu i satisfakci. Přiznal, že si nedokázal představit, aby jihoamerický gigant v Rusku chyběl.

Lionel Messi
zdroj: REUTERS autor: HENRY ROMERO

Stříbrná reprezentace z minulého šampionátu se v kvalifikaci nečekaně trápila a hrozilo jí, že poprvé od roku 1970 bude chybět na závěrečném turnaji. Argentinci v Ekvádoru sice inkasovali už po 38 vteřinách hry, ale Messi ještě během první půle skóre otočil a v 62. minutě dovršil cenný hattrick.

"Naštěstí jsme dokázali zareagovat na rychlý gól a odehráli dobrý duel. Bylo by šílené, kdyby Argentina nepostoupila na mistrovství světa. Zasloužili jsme si to," řekl Messi.

Messi režíroval argentinský postup na mistrovství světa

Argentina byla pod enormním tlakem i kvůli faktu, že před klíčovým duelem naposledy vyhrála v Ekvádoru před 16 lety. Navíc musela v Quitu bojovat s vysokou nadmořskou výškou 2850 metrů. "Vždycky jsme měli strach, že budeme hrát tady, ale zůstali jsme klidní a zaplaťpánbůh splnili náš cíl, což je to nejdůležitější," uvedl útočník, jehož mužstvo nakonec obsadilo v jihoamerické kvalifikační zóně CONMEBOL třetí místo za Brazílií a Uruguayí.

Silná kritika reprezentace byla podle Messiho nezasloužená. "Kritizovali nás, přestože jsme na mistrovství světa a Copě Américe hráli tři finále v řadě. Bylo to nespravedlivé. Dali jsme si na chvíli pauzu od médií i lidí a myslím, že nás to semklo," pokračoval rodák z Rosaria. "Když držíme při sobě, všechno je snadnější. Byl to důležitý den. Hlavně pro nás, kteří jsme tady déle. Náš tým se změní a půjde nahoru," dodal Messi.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy