Následuje
MS 2020 Itálie

Liga mistrů je jako ferrari. Na video je čas, řekl Čeferin. Na MS se bojí skandálu

Téma videorozhodčí nepřestává vzbuzovat emoce. Vyjádřil se k němu i předseda evropské fotbalové unie UEFA Aleksander Čeferin, jenž se obává, aby technologii na blížícím se mistrovství světa neprovázely skandály a problémy. Zároveň prozradil, že pomoc videa zatím neplánuje zakomponovat do Ligy mistrů.

Předseda evropské fotbalové unie UEFA Aleksander Čeferin
zdroj: ČTK/AP/ autor: Laurent Gillieron

"Musím říct, že mám trochu obavy z mistrovství světa, kde budeme mít sudí, kteří ještě nikdy nepracovali s videorozhodčím. Doufám, že nedojde k žádným skandálům a problémům," řekl Čeferin.

Slovinský šéf UEFA už dříve oznámil, že nová technologie, která už je zavedena v řadě evropských lig a funguje i v jednom zápase kola v české lize, zatím nebude využita ani v příští sezoně Ligy mistrů.

"Liga mistrů je jako ferrari nebo porsche. Nemůžete je řídit hned, potřebujete trénovat, testovat v off-line režimu. A každý musí pochopit, jak to funguje," uvedl Čeferin.

"Je příliš brzy na videotechnologii. To neznamená, že to nikdy nebudeme mít, protože ten proces je nevyhnutelný. Jednoho dne to budeme mít v Lize mistrů, ale není kam spěchat," dodal Čeferin.

Po zavedení videa volal minulý týden majitel Juventusu Andrea Agnelli. Turínský klub připravila v nastavení odvety čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Realu Madrid sporná penalta o prodloužení a z postupu se díky pokutovému kopu radoval soupeř. "Co by se změnilo s videem? Nic. Viděl jsem to asi padesátkrát a pro polovinu lidí to prostě penalta byla a pro druhou polovinu ne," prohlásil Čeferin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy