Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Jarolím po remíze: Druhý poločas ukázal cestu, kudy jít

Praha - Trenérovi Karlu Jarolímovi soutěžní premiéra na lavičce fotbalové reprezentace výsledkově nevyšla, remízu 0:0 se Severním Irskem na startu světové kvalifikace bral vzhledem ke složení skupiny jako ztrátu. Mrzela ho špatná koncovka českého týmu, na druhou stranu na zlepšeném výkonu v druhé půli se podle něj dá stavět.

Reprezentační trenér Karel Jarolím
zdroj: ČT24

"Těch situací, z kterých jsme mohli skórovat, bylo dost, bohužel jsme žádnou neproměnili. Zápas skončil 0:0, ale druhý poločas ukázal cestu, kudy chceme jít. Chyběla jen lepší finální fáze," řekl Jarolím.

Litoval, že v 63. minutě v největší šanci selhal sám před bránou obránce Filip Novák. "To bylo takové dovršení. Musím chápat, že to nedal, nic jiného mi nezbývá. Ale nemůžeme si myslet, že v podobném zápase si vytvoříme deset takových šancí. Proměnit by se měla. Filip je sice obránce, ale i z této pozice je schopen zakončovat a dávat góly," uvedl Jarolím.

Vzhledem k tomu, že v "české" kvalifikační skupině figuruje i obhájce zlata Německo a přímo na šampionát postoupí jen vítěz, bral kouč domácí remízu s ostrovany jako ztrátu.

Je nám líto, video expirovalo.
Jarolím: S druhým poločasem jsem spokojen, jen jsme nedali branku

"Koho by to nemrzelo? Je to ztráta, ale musíme dát hlavu nahoru a poučit se. Kdybychom ty šance neměli, bylo by to horší. Musíme koukat dál. Čeká nás Německo, Ázerbájdžán a poslední utkání podzimu s Norskem. Soustředíme se na tyto zápasy a pokusíme se ztrátu napravit," uvedl nástupce Pavla Vrby.

Na špatné koncovce se chce do dalších zápasů pokusit s týmem zapracovat. "Měli jsme ty situace řešit líp. V některých jsme měli být pohotovější, v některých zase zachovat víc klidu. Budeme se snažit na tom zapracovat, i když toho prostoru není moc. Budeme pracovat na tom, abychom se snažili hrát kombinační fotbal, a z toho si ty situace vytvářet," řekl Jarolím.

Nevyloučil, že v příštích zápasech dá šanci i jiným hráčům. "Jedu se podívat na jednadvacítku, která hraje v úterý v Belgii. Třeba možná někoho odsud, že bychom vytáhli. Nebo kdyby se někdo ukázal v naší lize nebo i venku. Každý má dveře otevřené, když si o to nějakým výrazným výkonem řekne," prohlásil Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy