Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rallye Sardinie

Iniesta končí ve španělské reprezentaci, o budoucnosti Hierra se teprve rozhodne

Španělský záložník Andrés Iniesta po prohraném osmifinále mistrovství světa s domácím Ruskem potvrdil, že je jeho reprezentační kariéra u konce. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se bude soustředit už jen na nové klubové angažmá v japonském Visselu Kóbe. O budoucnosti dočasného trenéra španělské fotbalové reprezentace Fernanda Hierra by se mělo rozhodnout v příštím týdnu.

Andrés Iniesta v dresu španělské reprezentace
zdroj: AFLO autor: Mutsu Kawamori

"Opravdu to byl poslední zápas za národní tým. Jedna nádherná etapa dospěla ke konci. Někdy ten závěr nedopadne tak, jak bychom si přáli a vysnili. Odcházím s hořkým pocitem, je to nejsmutnější den mé kariéry," uvedl Iniesta.

Dlouholetý tvůrce hry Barcelony do osmifinálového duelu nastoupil až z lavičky v 67. minutě a v penaltovém rozstřelu hned v první sérii uspěl. Nepodařilo se to však Kokemu a Iagu Aspasovi, Španělsko tak ztratilo naději na zisk druhé trofeje z MS po roce 2010.

U jediného španělského triumfu Iniesta nechyběl, stejně jako u úspěchů na evropských šampionátech v letech 2008 a 2012. Celkově si připsal 131 startů za národní tým, v nichž nastřílel 13 branek. Rok 2018 je pro něj plný změn, neboť po 22 letech opustil katalánský velkoklub.

Iniestův přínos ocenil reprezentační kouč Fernando Hierro. "Vzdávám hold jednomu z nejlepších hráčů naší historie. Je to úžasný profesionál. Na hřišti se dnes po střídání prezentoval stejně, jako když nastoupil poprvé. Chci mu z celého srdce poděkovat," uvedl.

Podle španělského kapitána Sergia Ramose nejspíš skončí s reprezentací i někteří další hráči. "Věřím ale, že to nebude znamenat konec jedné éry. Máme tým, který stále může snít o velkých věcech. Někteří hráči odejdou, jiní se vrátí, ale stále budeme silní," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Španělsko - Rusko

O Hierrově budoucnosti u reprezentace se rozhodne příští týden

"V nadcházejícím týdnu si sedneme s vedením asociace a rozhodneme. Myslím, že ani Hierro nebude chtít mluvit o své další budoucnosti u týmu v tento těžký den," řekl po vyřazení s Ruskem prezident španělského svazu Luis Rubiales.

"Jsem jako trenér zodpovědný za výkon týmu, na svazu vše pečlivě rozebereme. Na to, že jsme vypadli, neměla změna trenéra před turnajem vliv," uvedl Hierro.

Z pozice sportovního ředitele svazu narychlo převzal národní tým poté, co vedení španělského fotbalu přímo v dějišti šampionátu odvolalo Julena Lopeteguiho kvůli tomu, že se ještě před turnajem dohodl na působení v Realu Madrid.

Mistři světa z roku 2010 Španělé v Rusku na úvod remizovali v pohledném utkání s Portugalskem 3:3, ale od té doby šly jejich výkony dolů. S Íránem vydřeli těsnou výhru 1:0, na závěr skupiny remizovali se štěstím 2:2 s Marokem a v osmifinále jim vystavila stop sborná.

Očekává se, že Hierro u týmu spíše nebude pokračovat. "Dneškem začíná nová éra a budeme to řešit na asociaci v příštím týdnu," doplnil Rubiales.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy