Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Griezmann uvažoval o penaltě jako Panenka. Teď chce spát s trofejí pro mistry

Po finále celý promočený od deště křepčil jako malý kluk. Francouz Antoine Griezmann si triumf na mistrovství světa velmi užíval. K výhře nad Chorvatskem přispěl proměněnou penaltou, kterou plánoval kopnout stylem, jejž proslavil Antonín Panenka. Nakonec si ale dloubáček rozmyslel a vsadil na jistotu. Nyní si chce užívat s trofejí pro šampiony, vedle které by rád i spal.

Francouz Antoine Griezmann líbá trofej pro mistry světa
zdroj: REUTERS autor: Christian Hartmann

"Myslel jsem si, že udělám "Panenku" jako Zinedine Zidane v roce 2006. Ale pak jsem se rozhodl raději to dát placírkou," popsal Griezmann. Penaltu proměnil ve 39. minutě za ruku Ivana Perišiče a určil ráz zápasu. První gól zase padl po jeho centru a byl tak zvolen hráčem finále.

Celkem na turnaji zaznamenal čtyři branky, z toho tři z penalt, a dvě asistence. Spolu s Angličanem Harrym Kanem je tak nejproduktivnějším hráčem MS a novináři ho zvolili třetím nejlepším hráčem šampionátu po Edenovi Hazardovi a Lukovi Modričovi. Griezmanna ale zajímá jen trofej pro šampiony.

"Vždy stavím na první místo tým, protože jako jedinec na takovém turnaji nic nezmůžete. A my jsme ukázali, že jsme opravdu dobrý tým, a zapsali jsme se do historie. Snad na nás budou pyšné i naše děti. Máme tuhle krásnou trofej a já doufám, že si ji budu moci vzít v noci do postele a spát s ní," prohlásil útočník Atlética Madrid.

"A už se nemohu dočkat, až ji přivezeme domů ukázat našim fanouškům," dodal.

Griezmann svými výkony potvrdil, že momentálně patří mezi nejlepší fotbalisty světa. "Stejně jako v sezoně jsem se ale rozjížděl pomaleji. V klubu jsem zlepšil výkony na jaře a tady to bylo podobné. Ve skupině to nebylo ono, ale v play-off už to byl Grizou, na jakého jsou lidé zvyklí," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy