Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Blatter je v trestu, ale na MS přiletěl na pozvání Putina. FIFA není proti

Bývalý první muž světového fotbalu Sepp Blatter na mistrovství světa v Rusku sledoval zápas Portugalsko – Maroko. Dvaaosmdesátiletý švýcarský funkcionář, který má za korupci šestiletý zákaz působení ve fotbale, byl na stadionu Lužniky v Moskvě jako host organizačního výboru a během pobytu v Rusku se nehodlá zapojovat do žádných fotbalových aktivit.

Joseph Blatter
zdroj: ČTK/AP autor: Dmitrij Serebrjakov

V rozhovoru pro ruský zpravodajský kanál RT Švýcar prohlásil, že v roce 2010 podporoval ruskou kandidaturu na uspořádání turnaje. "Když jsem včera přijel, viděl jsem to trochu jako své mistrovství světa. To, jak mě tu přijali, televize, kamery, fotografové a tak dál...," řekl.

Podle šéfa organizačního výboru Alexeje Sorokina byl Blatter na stadionu zároveň se současným šéfem FIFA Giannim Infantinem. Zástupci FIFA nepovažují pouhou Blatterovu přítomnost na finálovém turnaji za porušení trestu. "Samo o sobě, toto není porušení (trestu). Záleží na tom, co na tom zápase dělá," uvedl mluvčí FIFA Alois Hug.  

Do Ruska Blatter přicestoval na pozvání prezidenta Vladimira Putina a podle svého mluvčího by se s ním měl také setkat, schůzka ale zatím nebyla potvrzena. "Případná schůzka by se uskutečnila v rámci jeho soukromé návštěvy a nebyla by oficiální," zdůraznil Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu.  

Blatter, jenž vedl FIFA sedmnáct let, dostal v roce 2015 od etické komise FIFA trest za ilegální platbu dvou milionů švýcarských franků Michelu Platinimu za údajnou poradenskou činnost. Potrestán byl i bývalý šéf UEFA Platini. 


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy