Následuje
Branky, body, vteřiny

Australský kanonýr Cahill se rozloučil se Socceroos

V 38 letech a bezprostředně po skončení fotbalového šampionátu v Rusku ukončil australský střelecký rekordman Tim Cahill reprezentační kariéru. V dresu Socceroos nastřílel 50 branek ve 107 zápasech, na mistrovství světa ale zasáhl jen do jednoho utkání.

Tim Cahill
zdroj: Reuters autor: MARCOS BRINDICCI

Australané na šampionátu nepostoupili ze skupiny. Cahill si připsal poslední reprezentační start v závěrečném utkání s Peru (0:2), do něhož naskočil jako střídající hráč. Proti Francii a Dánsku šanci nedostal, i kvůli tomu, že v klubové sezoně také nehrál pravidelně.

Přesto ho kouč Bert van Marwijk zařadil do kádru na MS a v Rusku mohl Cahill vyrovnat legendy. Na svém čtvrtém šampionátu však už neskóroval. Pokud by se útočník druholigového anglického Millwallu a někdejší kanonýr Evertonu trefil i tentokrát, vyrovnal by se brazilské ikoně Pelému a německým kanonýrům Uwemu Seelerovi a Miroslavu Klosemu.

"Slovy nemohu popsat, co pro mě znamenalo reprezentovat naši zemi. Díky všem, kteří mě v australském dresu podporovali. Každý z těch více než stovky startů pro mě byla čest," rozloučil se Cahill, jenž za výběr Socceroos hrál 14 let. Více startů (109) si připsal jen brankář Mark Schwarzer.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy