Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Zúňiga: Neymara jsem nezranil úmyslně

Fortaleza – Kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga odmítl, že by ve čtvrtfinále s Brazílií (1:2) chtěl úmyslně zranit domácího útočníka Neymara. Klíčového fotbalistu "Kanárků" v závěru utkání při souboji nešetrně trefil kolenem do zad, zlomil mu bederní obratel a předčasně mu ukončil šampionát. Zaslal mu omluvný dopis. "Hluboce toho lituji a jsem z toho smutný," napsal Zúňiga. "Nebyl v tom žádný špatný úmysl nebo zloba. Obdivuji tě a věřím, že se brzo vrátíš," dodal Zúňiga.

Zákrok Zúňigy na Neymara
zdroj: Xinhua autor: AGENCIA ESTADO

"Byl to normální pohyb, snažil jsem se ho stínovat. Nemyslel jsem na to, že ho zraním," popsal Zuňiga svůj zákrok z 87. minuty. "Na hřišti hájím dres a barvy své země. Nečekal jsem, že mu zlomím obratel. Je to skvělý talent pro Brazílii i celý svět," přidal osmadvacetiletý bek.

Souboj jihoamerických rivalů ve Fortaleze byl od začátku hodně vypjatý. Soupeři dohromady spáchali 54 faulů, ale španělský rozhodčí Carlos Velasco Carballo udělil jen čtyři žluté karty. Zranění Neymara si sice podle týmového lékaře nevyžádá operační zákrok, ale hvězdný útočník Barcelony, který si na turnaji připsal čtyři góly a jednu asistenci, musí mít několik dní naprostý klid.

Neymar tak přijde o semifinále s Německem i případné finále či zápas o třetí místo. "Doufám, že to nebude něco vážného, pojďme se modlit k Bohu, aby mu bylo brzo lépe," řekl Zúňiga ještě před vyřčením diagnózy.

Podle brazilského listu O Estadao se zákrokem Zúňigy bude dnes zabývat i FIFA, která bude zkoumat, zda šlo od Zúňigy o faul, či o nešťastnou náhodu. Rozhodčí Carlos Velasco Carballo totiž zákrok neposoudil jako nedovolený.

Mluvčí mezinárodní federace listu řekla, že po důkladném prozkoumání záběrů z incidentu rozhodne disciplinární komise o případném dalším postupu. Zúňigovi také hrozí žaloba od Brazilské fotbalové federace, jež naznačila, že tuto možnost zvažuje.

Zúňiga se kvůli svému zákroku na zřejmě nejoblíbenějšího domácího fotbalistu stal terčem brazilských fanoušků. Někteří z nich ho na sociálních sítích rasisticky uráželi nebo mu dokonce vyhrožovali smrtí.

Faul ostře odsoudil také brazilský mistr světa z let 1994 a 2002 Ronaldo. "V televizi jsme mohli vidět, že do toho kolumbijský hráč šel se záměrem uškodit. Všichni bychom měli ve fotbale bojovat za fair play. Tohle byl velmi zlý a násilný zákrok," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy